Türkiye Nereye Gidiyor

Anasayfa Genel 09 Nisan 2014
Türkiye Nereye Gidiyor

Türkiye’nin geldiği durumu kısaca gözden  geçirelim. Son 10 yılda Türkiye de  büyük değişimlere  şahit olduk.

Sağlık alanında  büyük değişimler oldu.  Teşkilat da başta personel artışı olmak üzere teknolojik açıdan da  büyüme olduğunu görüyoruz.

Türkiye genelinde  duble (çiftli )yollar artırıldı.   Ülkenin bir ucundan bir ucuna  rahatlıkla gidebiliyoruz.

Bütün şehirlerimize hızlı Tren rayları  ile döşenmeye başlandı.

İstanbul İzmir arası yapılmakta olan  yollarla 3 saate indirilmesi planlanıyor.

THY  başta olmak üzere özel  Uçak firmaları ile Türkiye insanı gerek iç de gerekse dış hatlarda  hava ulaşımından en ileri seviyeye geldi. Dünyanın 102  noktasına her gün uçuşlar yapılmaktadır.

Marmaray projesi ile  Türkiye’nin yüzü güldü.  Yapımına devam edilen dünyanın 3. hava limanı  ülkemize çok ciddi  ekonomik getirisi olacağı  düşünülmektedir.

Kanal İstanbul Projesi  Tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çekmektedir.

İthalat- ihracat dengeleri tam olmasa da dünyanın birçok ülkesi ile  ticaret anlaşmaları ülkenin kariyerini yükseltmektedir.

Artık uzaya uydu atma noktasında bir ülkeyiz.  5. uyduyu  yörüngeye oturttuk.

Türkiye İMF den kurtulmuştur. Bu İMF  memleketimiz insanına  vurulmuş  pranga idi.  Bu prangadan kurtulduk.

30 yıldan beri devam eden PKK terör örgütünün ülkemize verdiği zararların haddi hesabı yok.  Özellikle Askerlik vazifesini yapması için gönderdiğimiz  Mehmetçiklerin  artık şahadet haberleri gelmiyor. İşallah bundan sonrada gelmez.  Bütün bunlar, ülkenin son on yılında elde edilen kazanımlardır.

Bu kazanımlara sahip çıkmak insanlık ve vatandaşlık vazifesidir.  Bir düşündüğümüz zaman Türkiye’nin nereden nereye geldiği açık seçik görürüz. Bunları sırf siyasi mülahazalarımızdan dolayı yok sayamayız. İnsanın vicdanı varsa bunları görür.

Bazı çevreler ve siyasiler bunları göz ardı ediyor. Bunları yok sayıyor. Hatta bu  yeniliklerin olmasını istemiyor. Çünkü Türkiye’nin düşmanları bunları istemez.  Taksim Gezi Parkında olay çıkartan ülkeye milyonlarca dolar zarar veren terör örgütleri bir ihtilal provasının militanlığını yaptılar. Çok şükür bu millet o militanlara  fırsat vermedi.

Bu ülkeye zarar verenler mutlaka bunun cezasını çekecektir. Bu topraklar  çok büyük zorluklar içinde kuruldu. Bin yıldan beri, bu topraklarda kan akıtıldı. Müslümanların kanı aktı. Evliyalar var. Şehitler var. Gaziler var.  Nasıl olurda sen bu topraklar üzerinde entrikalar çevirirsin. Önce Allah buna müsaade etmez. Bu toraklar üzerinde  yaşayandan çok altında şehitlerimiz var.

Herkes aklını başına almalı.  Yazık olur.  Kimse bu entrikalardan karlı çıkmaz. Ancak düşmanlar buna sevinir.  İktidar düşmanlığı yaparak Türkiye’nin yıkılmasına göz yumulamaz. Bu iktidar gitsin de isterse Türkiye yıkılsın zihniyeti  bu vatan evlatlarının zihniyeti olamaz.

Türkiye her şeye layıktır. Herkes çalışmalı. Millet sandık da kime oy verirse o iktidarda olmalı.   Demokrasi de bu değil mi?   Demokrasiyi içine sindiremeyenler  iktidarı yıkmak için başka yollar arıyorlar.  Artık bunlar olmaz. Vesayet bitmiştir. Türkiye  çağlar üzerinden sıçrayacaktır.Voting is the privilege for which wars have been fought, protests have essential link been!

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co