Türkiye Devlet Oluyor !

Türkiye Devlet Oluyor !

Almanya ‘da polisi taşlayan kişinin nasıl? Polis tarafından vurulduğunu dün facebook da gördük ve izledik, işte devlet bu dedik !..

Sevgili okurlarım: 3 ay önce ABD de Beyaz Sarayın önünde Polis’in dur ihtarına uymayan bir kadın sürücü vurularak öldürüldüğünü hatırlıyorsunuzdur..

Ben yazdım, “Türkiye de Devlet Yok “ diye , niye Devletin kırmızı çizgisi olması gerekir..

Suriye tarafından : bir kurşun bir askerimizi şehit ediyorsa, bir –üç beş değil, yüz uçak kaldırım, bomba yağdıralım, uçaklarımızı düşüre bilirler, operasyona katılan askerlerimizi şehit edebilirler ! bunu göze alamıyorsak bizden devlet olmaz, olamaz..!

Başbakan Ahmet Davutoğlu: “ Bire on, yani Suriye veya her hangi bir yerden bir saldırı olur, bir askerimiz, polisimiz şehit edilirse biz on mislisini yapacağız ! “ dedi ve açıklama yaptı..sonrasında hava harekatı biraz yüreğimize su serpti..

Diyarbakır dan havalan uçaklarımız, Adana İncirlikten havalanan uçaklarımız sınır ötesinde hedefleri vurması yüreklerimize su serptik..ama yeterli değil..

Türkiye Cumhuriyeti : Yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine artık devlet olduğunu göstermelidir. Bunun da karşılığı onların anladığı silahlı mücadeledir..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi: “ İstanbul da eli silahlı, yüzleri maskeli kişilerin gereği yapılacaktır,” demesi karşısında 300 kişinin göz altına alınmasını istemiyoruz, kanun gereği ne ise onun yapılmasını ve yüzünü kapatan, elinde silahla gezen kişinin ABD ve AB ülkelerinde olduğu gibi polis veya asker tarafından vurularak öldürmesini bekliyoruz..

Türkiye Cumhuriyeti artık devlet olmalı, kırmızı çizgileri olmalı, uçak düşmez mi ? düşer o halde uçağa binmeyecek miyiz ? otobüs kaza yapmaz mı ? yapar yolculukta otobüse binmeyecek miyiz ? otomobil kaza yapmaz mı ? yapar o halde araç’a binmeyecek miyiz ? bineceğiz ve kadere razı olacağız ama tedbirimizi alacağız..

Suriye – Irak veya her hangi bir ülkeden gelen bir terör saldırısı karşısında : Anında cevap vermeliyiz, planlıyoruz değil , konuşuyoruz değil devlet olduğumuzu göstermemiz gerekiyor..

Suriye tarafından bölücü terör örgütleri ateş açıyor bizim askerimiz veya polisimiz bakıyor, sınır bölgesinde ki asker ve polis kimseden emir beklemeden anında cevap vermelidir. Herkes bilmeli ki Türkiye de Devlet var !..

Dünya bilmeli ki : Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti dim dik ayakda ve şaka yapılamaz !..

İki günden beri yapılan hava operasyonu : biraz yüreğimize su serpti.. ama Şehitlerin yakınlarının acılarını dindirmedi.. yüreği yanan vatandaşın acısı dinmedi.. teröre 35 binden fazla kurban verdik, bu nüfus büyük bir ilçedir..

Gerekirse: seferberlik ilan ederek, Suriye kara harekatı için asker toplayarak Suriye ‘nin 50 km. derinliğine değil 100 km. derinliğine kadar inmemiz gerekir..

Güvenli bölgenin içinde: Halep, Hama, Humus başta olmak üzere 90 km. sınır boyunca 50 km. derinliği de değil çok daha fazlası ile güvenil bölge oluşturulmalıdır..

Polis 26 ilde terör operasyonunda göz altı istemiyoruz, bölücü terör örgütü üyeleri vurularak öldürülmeli ! eşkiyanın vurularak öldürülmesi gerekir..

Yurt dışında olduğu gibi: Türkiye de içerde de devletin var olduğunu herkese gösterilmelidir.. Herkes bilmeli ki Türkiye de devlet var, gelişi güzel kimse hareket edemez, bunun göstermemizin zamanı gelmiştir.. terör örgütünün üyelerini yakala 5 yıldızlı otelde ağırla bu devlet düzeni olamaz..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti: Devlet olduğunu içte ve dışda göstermesi gerekiyor..

Yurt içi ve Yurt dışı yanı sınır ötesinde yapılan operasyon da şehit de olabilir ! hiç önemli değil önemli olan vatanın bölünmez bütünlüğüdür..

Sınır ötesi için gönüllü askerlik çağırısı yapalım bakalım kaç kişi askerlik şubelerine koşacaktır.. vatan severleri de bir ölçüde ölçmüş olalım..

İsrail Polis’e taş atana 20 yıl hapis veriyor, Avrupa Polise taş atanı vurarak öldürüyor, ABD Polis dur diyor durmazsa vuruyor , peki biz ne yapıyoruz..

Yüzleri kapalı ellerinde silahlar İstanbul da cirit atıyor bizim polis ise sadece bakıyorlar.. niye yetkisi o kadar !.. yakalarsa da 5 yıldızlı otel gibi cezaevlerinde tatil yapıyorlar..

Sınır ötesi yapılan operasyon biraz yüreğimize su serpti ama yeterli değil, artık biz devletimizi tam olarak görmek istiyoruz.. Türkiye Cumhuriyeti devleti kendini göstermelidir..

Suriye de güvenli bölge bunun üzerine bir ay içinde oluşturulmalıdır.. Türkiye deki Suriyeliler buraya yerleştirilmeli ve güvenliğini Türkiye ve BM sağlamalıdır.

Birleşmiş Milletler buraya asker göndermesi gerekir..

Türkiye ile şaka olmayacağını da artık içerdeki hainler, dışarıdakiler görmelidir..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co