“Türkiye Cumhuriyeti, hedeflerine kararlılıkla yürümektedir”

“Türkiye Cumhuriyeti, hedeflerine kararlılıkla yürümektedir”

Kahramanmaraş Merkez İlçe Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü zorluğu ve meşakkati aşarak, aydınlık yarınlara ve yüzüncü yıl hedeflerine yürüdüğünü ifade eden Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü büyük bir mutluluk ve gururla kutluyoruz. Bin bir türlü meşakkatler aşılarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından temelleri atılan Türkiye Cumhuriyeti, bugün emin adımlarla aydınlık yarınlarına, yüzüncü yıl hedeflerine yürümektedir.

Elbette ki bu kutlu yürüyüş, hiç te kolay olmamaktadır. Cumhuriyet değerleriyle bütünleşen milletimiz, kimi zaman darbelerle, kimi zaman terörle, kimi zaman da siyasi komplolarla akamete uğratılmak, hedeflerinden uzaklaştırılmak istenmektedir. Ancak hiçbir engel, milletimizi ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bu yoldan alıkoyamayacaktır. Bizler kararlılıkla hedeflerimize yürümeye, bizlere miras bırakılan Türkiye Cumhuriyeti’ni, medeniyetler arasında hak ettiği noktaya, yani zirveye taşımaya gayret edeceğiz.

İşte böylesine bir atmosferde 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı idrak ediyoruz. 2 gün sonrasında ise 1 Kasım’da demokrasimiz adına bir bayram niteliği taşıyan, seçimlerimizi yapacak ve sandık başına gideceğiz. Türk Kurtuluş Savaşıyla eşine az rastlanan bir zafer elde eden, 29 Ekim 1923’te ise kendine yakışan bir yönetim biçimi olarak cumhuriyeti seçen milletimiz, 1 Kasım’da da ferasetini ortaya koyup, tercihini yapacak ve doğru kişileri iş başına getirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, demokrasimize katkı sağlayan devlet adamlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyor, 1 Kasım Seçimlerinin de ülkemiz, milletimiz ve demokrasimiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co