Türkiye büyüsün

Türkiye büyüsün

Türkiye büyüsün
İstikrar sürsün…
Oyun içinde oyun, koyun sürüsü içinde mor koç var !…
Keçi sürüsü içinde Kara teke pek can yakar !..
İneklerin arasında modası geçen bizim koca öküz var
Türkiye büyüsün, İstikrar sürsün diyenler çok var !..
Bakın açık ve net söylüyorum, yazıyorum.. Türkiye de seçim sistemi değişmediği sürece insanları mutlu edemesin.. bu düzen yıkılmalı, yoksa düzülen vatandaş olur gider..!
Ankara, Milletvekili adayını, Belediye Başkanı adayını belirliyor bana da oy ver onu tastik et diyor var mı ? böyle bir seçim sistemi dünyada !..
Dayama aday ! yersen kardaş !..
Belediye Meclis üyesi adaylarını nasıl belirlediklerini biz biliyoruz var mı ? böyle bir sistem.. bu milleti aptalmı sanıyorsunuz ? Aziz Nesil “ Türkiye’de nüfusun yüzde 60’ı aptal diyordu ! .. doğru mu ? yoksa !..
Ak Parti’den 270 kişi Onikişubat ilçesi için belediye meclis üyesi adayı oldu. 13 kişide belediye başkanı adayı oldu. Yaz çarşaf listeyi koy halkın önüne , belediye başkanınıda , belediye meclis üyesinide halkımız seçsin..
İki turlu seçim yap: önce adayı belirleme oylaması, sonra resmi seçim süreci başlasın herkes gönlüne göre oy versin.. bunu yapmayarak bizleri niye huzursuz ediyorsunuz ?
Türkiye büyüsün, istikrar sürsün diyoruz: Kabul ama ben hırsıza nasıl oy vereyim !.. hiç Allah’tan korkmaz mısınız, hırsızlığı mahkemelerce tescillenmiş adamı getirir aday yaparsınız !.. bu nasıl bir düzen !..
Kıbrıs meydanına çıkıp : Hırsız var diye bağırasım geliyor..
Akşam bir ağabeyimizle sohbet ediyoruz: oyun bize değil mi diyor, biz bu ağabeyimizle evimizde karşılıklı yemek yedik, tuz ekmeğimiz var , söyleyin ne diyeyim ben !…
Bende Partinin belediye meclis üyesi adaylarının içindeki hırsızları söyleyince : “ Biz varız, onlara hırsızlık yaptırmam , belediyeyi soydurmam bana güven diyor..
Bende : hırsızla aynı meclis de bulunmaktan utanmayacak mısın ? dediğimde bozuluyor.
Hırsızı, Taklacıları kendiside kabul ediyor ve bizim için oy istiyorum diyor…sonra da Türkiye büyüsün İstikrar sürsün diye ilave ediyor.. böyle bir düzen olur mu ?..
Ne yapacağımızı bilemiyorum
Bir yanda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir yanda vos vos ağabeyin hırsızı , diger yanda üçkağıtcılar..fırıldaklar, bir yanda ise dürüst insanlar !..
Ak Parti oy alırsa Türkiye büyür ama bizim hırsız maraşı büyütür mü ? yoksa küçültür mü? onu bilemiyorum.. kestiremiyorum..
Ekinözü ilçesi Türkmenler köyündeki akrabalar arıyor: Ne yapalım diye.. !
Bende onlara diyorum ki : Büyükşehir de Ak Parti’ye verin ilçede de de ilçenize kim iyi hizmet edecekse ona verin.. Zübükle bu iş olmaz diyorum..
Buradan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum: adayı ben seçmeliyim önünüze koymalıyım , sonra siz onaylayıp, listeyi YSK’ya vermelisiniz..
Belediye başkan adayı iyi, Meclis üyeleri, kötü, Belediye Başkan adayı kötü, Belediye meclis üyeleri iyi , dengesiz bir yapı ne yapmamız gerek biz bunu bilemiyoruz..
Ankara ve İstanbul’da oturan, tepeden gelip şehrimizde milletvekili olan kişileri içimize sindiremiyoruz.. sonra soruyorum: Bu şehirde hiç adam kalmadımı da Ankara İstanbul’dan buraya aday geliyor..?
Ben halen seçilen milletvekillerini kabullenemedim.. kabullenen varsa söylesin ?
Bunun üzerine : Bir de istemediğimiz belediye başkan adayları, belediye meclis üyesi adayları ve hırsızı, sahtekarı burada buyurun oy verin, Türkiye büyüsün İstikrar sürsün !.. düşündükçe çıldırıyorum , seçime merhaba dediğimiz bugün nasıl oy kullanacağımı bilemiyorum..
Bu düzen değişmeli, düzen devam ediyor , düzülen ise vatandaş oluyor, böyle bir düzen olmaz bu düzen mutlaka yıkılmalı..!
A-B-C Partileri tüm partilerin adaylarına bakın, belediye meclis üyesi listesine bakın Allah aşkına hangisine oy vereceksiniz ? seçme kriterimiz ne ? bu kişilerin kariyeri ne ? ki ? Kahramanmaraş’a hizmet ede bilsinler ?..
Vatandaş nasıl olsa oy verecektir.. getir daya listenin vatandaş da evet mühürünü basar diyorlar.. bu vatandaş da basıyor oysa Pazar günün güzel bir hafta sonu pikniği yapa bilirsiniz !.. benden söylemesi..
İyi günler..
27 Mart 2014

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co