Türk Polisinin Tarihi Başarısı

Türk Polisinin Tarihi Başarısı

Reina’da 39 Kişiyi Öldüren Saldırgan Abdulkadir Masharipov Yakalandı

Türk Polisinin Tarihi Başarısı

 

BEKİR DOĞAN

İSTANBUL/ Yılbaşı gecesi Ortaköy’deki eğlence mekanı Reina’da 39 kişiyi katleden 65 kişiyi yaralayan, Seri Katil Abdulkadir Masharipov, Esenyurt’ta oğluyla birlikte yakalandı. Operasyonda evde bulunan 4 kişi de gözaltına alındı.

Yıl başı gecesi Reina’da 39 Kişiyi Öldüren 65 kişi yaralayan  Saldırgan Abdulkadir Masharipov arkasında kim var şimdi o ortaya çıkacak..

İstanbul Ortaköy’de bulunan Reina gece kulübüne yılbaşı gecesi saldırı düzenleyen Ebu Muhammed kod adlı terörist Abdulkadir Masharipov, saldırıdan 17 gün sonra İstanbul Esenyurt’ta sağ olarak yakalandı.

Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Üzeyir Gari ve bir çok cinayetten sonra Türkiye de ilk defa Polisimizin başarısı tavan yaptı ve 17 gün 24 saat devam eden tekip sonucu yurt dışına kaçmadan yakalandı.

ARKADAŞININ EVİNDE OĞLUYLA YAKALANDI

Esenyurt’ta saldırganın bulunduğu bir siteye operasyon düzenleyen özel harekat polisleri, teröristi Kırgız arkadaşının evinde 4 yaşındaki oğluyla birlikte yakaladı.

GÖTÜRÜLDÜĞÜ HASTANEDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Terörist sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Hastanede geniş güvenlik önlemi alındı. Terörist Masharipov’un sağlık kontrolünden sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği öğrenildi.

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Seri katil  Abdulkadir Masharipov”un eve 3 gün önce gittiği belirlendi. Masharipov’a yardım ve yataklık eden ve evde bulunan 1’i Kırgız asıllı erkek, 3’ü kadın 5 kişi gözaltına alındı.

OĞLU İLE KAÇMIŞTI

Seri Katil Abdulkadir Masharipov’un eşi Maltepe’de bir eve düzenlenen operasyonla geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Masharipov’un ise saldırıdan sonra yanına 4 yaşındaki oğlunu alarak kaçtığı tespit edilmişti.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saldırıyla ilişkili oldukları iddiasıyla 35 kişiyi gözaltına almıştı.

TARİHİ BİR BAŞARI

Türk polisi tüm istihbarat örgütlerine rağmen, bu seri katili yurt dışına kaçırmadan yakalaması bana göre 2017 en başarılı olayı , emeği geçen tüm polislerimizi kutluyoruz.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co