Türk Polisinin Tarihi Başarısı

Türk Polisinin Tarihi Başarısı

Türk Polisinin Tarihi Başarısı

Hani bir söz vardır bizde : Bükemediğin bileğin elini öpeceksin diye , bu bağlamda Türk Polisi Dünyaya şapka çıkaran bir operasyona imza attı.. kutluyorum..

Yıl başı gecesi İstanbul da Reina’da isimli gece kulübünde  39 Kişiyi Öldüren 65 kişi yaralayan Saldırgan seri katil  Abdulkadir Masharipov  dün gece İstanbul da lüks bir sitede yakalandı.

Türk Polisinin Tarihi Başarısı

Gazetecilik hayatım boyunca çok cinayet, çok terör saldırısı, çok kiralık katil olayları gördüğüm için , A planı, B planı, C Planı vardır bu seri katil yakalanmaz diyordum ve inşallah yakalanır ve ardında kim varsa ortaya çıkar diyordum ama yakalanma ihtimamlını çok zayıf görüyordum..

Yılbaşı gecesi Ortaköy’deki eğlence mekanı Reina’da 39 kişiyi katleden 65 kişiyi yaralayan, Seri Katil Abdulkadir Masharipov, Esenyurt’ta oğluyla birlikte yakalandı. Operasyonda evde bulunan 4 kişi de gözaltına alındı haberinin duyulması ile bizleri bir heyecan sardı..

Bakalım şimdi bu olayın arkasından kim çıkacak..

Adres belli gibi ama, bu seri katilin konuşacağını pek de sanmıyorum..

Sizleri o geceye götürmek istiyorum:

Yıl başı gecesi Reina’da 39 Kişiyi Öldüren 65 kişi yaralayan  Saldırgan Abdulkadir Masharipov arkasında kim var şimdi o ortaya çıkacak.. ancak cinayetten sonra hareketleri gidişi ve duruşu çok fazla usta ve profesyonel bir katil olduğunu gösteriyor..

Taksi ile geldiği : İstanbul Ortaköy’de bulunan Reina gece kulübüne yılbaşı gecesi saldırı düzenleyen Ebu Muhammed kod adlı terörist Abdulkadir Masharipov, saldırıdan 17 gün sonra İstanbul Esenyurt’ta sağ olarak yakalandı.

Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Üzeyir Gari ve bir çok cinayetten sonra Türkiye de ilk defa Polisimizin başarısı tavan yaptı ve 17 gün 24 saat devam eden tekip sonucu yurt dışına kaçmadan yakalandı.

15 Temmuz 2016 günü Türkiye de baltayı taşa vuran CİA gibi İstihbarat örgütleri ikinci defa baltayı taşa vurdular ve o katil yakalandı..

Sabah Namaza kalkmıştım A Haberi açtım gördüklerime inanamadım.. Ekranın altında “ 39 kişinin katili yakalandı “  yazıyordu..Esenyurt’ta saldırganın bulunduğu bir siteye operasyon düzenleyen özel harekat polisleri, teröristi Kırgız arkadaşının evinde 4 yaşındaki oğluyla birlikte yakaladı. Haberini sunuyordu..

İnanılır gibi değil , bu Türk Polis tarihinde büyük bir başarı

Bu polislerin hepsi birer Kahraman !

Yakalanmakta direnince biraz dayak yiyen, bu seri katil sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Hastanede geniş güvenlik önlemi alındı. Seri katil Masharipov’un sağlık kontrolünden sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği öğrenildi. Burada bakalım ötecek mi ?..

Seri katil  Abdulkadir Masharipov”un eve 3 gün önce gittiği belirlendi. Masharipov’a yardım ve yataklık eden ve evde bulunan 1’i Kırgız asıllı erkek, 3’ü kadın 5 kişi gözaltına alındı. Burada da çarpık ilişkiler görülmekte..

Seri Katil Abdulkadir Masharipov’un eşi Maltepe’de bir eve düzenlenen operasyonla geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Masharipov’un ise saldırıdan sonra yanına 4 yaşındaki oğlunu alarak kaçtığı tespit edilmişti.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saldırıyla ilişkili oldukları iddiasıyla 35 kişiyi gözaltına almıştı. Çok yönlü soruşturma sürüyordu..

TARİHİ BİR BAŞARI

Türk polisi tüm istihbarat örgütlerine rağmen, bu seri katili yurt dışına kaçırmadan yakalaması bana göre 2017 en başarılı olayı , emeği geçen tüm polislerimizi kutluyoruz.

Kahraman Polisimiz, 17 gündür uyumadı, yerinde durmadı, kar demedi, soğuk demedi ve Türkiye değil Dünya tarihine geçen bir tarihi başarıya imza attı.

18 Milyon Nüfus ve Mega kent İstanbul da iğne ile kuyu kazarak seri katili yakalamak öyle kolay bir iş olduğunu kimse söyleyemez..

Türk Polisi Tarihi Bir Başarıya İmza attı..

Bunun bir anlamı da şu : Biz Türk Polisiyiz en iyi korunan seri katilleri bile yakalarız.. bizden kimse kaçamaz ! hele adi teröristler hiç kaçamaz mesajını verdi ki inşallah terörün sonu geliyor bu onun bir göstergesidir..

Son söz: 17 günden beri geceli gündüzlü çalışan, bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, o Kahraman Polislerimizi bir kere daha kutluyorum..

İyi günler..

 

Bu yazı için bir yorum yazın

“Türk Polisinin Tarihi Başarısı” için bir cevap

  1. Necmettin Doğuel dedi ki:

    eylem yapanları sağ yakaladık mı ve bu yakalanmalar arttıkça olayların da arkasındakiler de çözülüyor bekir ağabey. Mit Polis Asker ve diğer görevlilerimize başarılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co