Türk Polis Teşkilatının 172. Yılı

Türk Polis Teşkilatının 172. Yılı

Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü Kahramanmaraş’ta ‘da Törenle Kutlandı

 

Türk Polis Teşkilatının 172. Yılı

 

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş’ta Atatürk meydanında düzenlenen törende, Atatürk anıtına çelenk koyan Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Doğan İnci daha sonra Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ı ziyaret ederek 10 Nisan Polis haftası etkinliklerini başlattı..

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Doğan İnci: Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıl dönümü nedeniyle kutlanan 10 Nisan Polis Haftası’nda çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. Yıl dönümü 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri münasebetiyle Atatürk  Meydanı Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Törende, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçe Emniyet Müdürleri ile sıralı amiller hazır bulundu.

10 Nisan polis (3)

Doğan İnci , “Yeniçeri Ocağı’nın kaldırılmasından sonra iç güvenlik hizmetlerinin eskisi ile kıyaslanamayacak ölçüde gelişmesine rağmen güvenlik hizmetlerinin birçok makam ve kişilere bağlı olarak yürütülmesi uygulaması sürmüştür. Örgütlenme açısından ve uygulamadaki bu karışıklığı ortadan kaldırmak amacıyla 10 Nisan 1845’de “Polis” adıyla bir teşkilat kurmuş, yeni kurulan Polis Teşkilatının görevleri yine aynı tarihte yayınlanan Polis Nizamnamesinde belirtilmiştir. Bu tarihte Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü olarak kabul görmüştür. Bugün de Türk Polis Teşkilatının kuruluşun 172. yıl dönümünü kutlamaktayız. Gücünü milletten ve kanunlardan alan Emniyet Teşkilatı 172 yıldır Hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle insan haklarına saygılı Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak Cumhuriyeti ve Demokrasiyi korumak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak kamu düzenini korumak amacıyla büyük bir fedakarlık göstererek ilk günkü gibi çalışmaktadır. Suç ve suçlular ile yapılan mücadelenin yanında ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışılan kirli oyunlara alet olan terör örgütleri ve illegal yapılanmalar karşı teşkilat mensupları olarak halkımızın da desteğini alarak birlik ve dirlik içerisinde canımız pahasına mücadele etmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Başta büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere dün olduğu gibi bugün de devletimizin ve milletimizin bekası için şehit olan vatandaşlarımıza ve güvenlik mensuplarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diler tüm Gazilerimize Şükran ve minnetlerimi sunarken halen görevi başında suçla ve Terörle mücadele eden tüm Güvenlik kuvvetlerimize üstün başarı ve kolaylıklar dilerim”  dedi..

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan da makamında ziyaret eden il müdürü Doğan İnci, Polis haftasını çeşitli etkinliklerle kutlamaya devam edeceklerini söyledi.

10 Nisan polis (2)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co