Turizmci Meral Günay, GAP Turları geliştirilmeli

Turizmci Meral Günay, GAP Turları geliştirilmeli

MARMARİS- Marmaris de Adıyaman da gazetecilerin sorularını cevaplandıran , Turizmci Meral Günay, Adıyaman bölgesini çok sevdiğini ancak burasının daha iyi tanıtılması için Gap Turlarının geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

GAP Gazeteciler Birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, genel başkan vekili Hamit Özpolat ve Genel sekreter Fahrettin çelikten oluşan Gap gazeteciler birliği heyetini Marmaris-İçmeler Melit Otel’de kabül eden Turizmci iş kadını Meral Günay ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra kendisinin de Malatyalı olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi  ‘.. GAP bölgesinde Adıyaman’da nemrut dağı menzil gibi önemli yerler var,  Şanlıurfa balıklı göl, Mardin evleri manastırlar, Gaziantep’te Zeugma vs çok önemli yapıtlara GAP bölgesi ev sahipliği yapmakta. Marmaris’e denize güneşlenmeye gelen turistlerin önemli bir kısmı tarih turizmine meraklı kimseler, yurt içi ve dışı turlar düzenleyen firmalara GAP turlarını tanıtmak için göstereceğiniz küçük bir çaba milyonlarca turistin GAP bölgesine yönelmesini sağlayacaktır. Ciddi bir iş birliği koordinasyonla GAP bölgesinde milyonlarca turisti rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.  Bu meselede GAP illerinin resmi kurumlarının yerel idarelerinin stk’ların ve turizm işletmecilerinin koordinesinde bölgesel planlama yapmak gerekir. Şahsen ben Turizm açısından GAP bölgesini şanslı buluyorum geleceği parlak.

Ben Malatyalı biriyim yıllardır Marmaris’teyiz ama kültürümüzü geleneklerimizi koruyarak buralarda yaşamımızı sürdürüyoruz her sahada olduğu gibi ülkemizin Turizm sektöründe de her bölgenin gelişme göstermesini istiyorum ve bu hususta yapılacak çalışmalara her zaman imkânlarım ölçüsünde destekte olurum’ dedi.

GAP Gazeteciler Birliği genel başkanı Zeynel Abidin Kıymaz’da heyete ve basın camiasına gösterdiği ilgi nedeniyle Turizmci Meral Gunay’a teşekkür etti.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co