Turizm Sektörüne Desteğimiz artacak

Turizm Sektörüne Desteğimiz artacak

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NDAN TURİZME YENİ MÜJDELER

Başbakan Ahmet Davutoğlu: “Turizm Sektörüne Desteğimizi Artırarak Devam Ettireceğiz…”

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: “Güçlü Bir Tanıtım Kampanyası Başlatacağız…”

Türkiye’nin gücünü içeride ve dışarıda kırmak isteyenlerin hiçbir zaman muvaffak olamayacağını söyleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu turizm sektörüne mali yardım müjdesi verdi.

turizm (3)

Başbakan Davutoğlu seyahat acentelerine Destekleme ve Fiyat İstikrar Fonu’ndan uçak başına yaptıkları desteği, 2016 yılının nisan ve mayıs aylarında gerçekleştirilecek uçuşlar için de genişleterek devam ettireceklerini söyledi.

Bağımsız Devletler Topluluğunda bulunan 8 ülkeden 400 binin üzerinde turist getiren seyahat acentelerinin Kredi Garantileme Fonu teminatıyla kredi kullanmalarının sağlanarak finansmana erişim imkanları getirildiğini de hatırlatan Başbakan Davutoğlu, bu uygulamanın kapsamını genişleterek, bu çerçevede turist getiren ülke sayısını 27’ye çıkardıklarını kaydederek, “Turizm sektörümüze hayırlı olsun.” dedi.

Antalya, Muğla ve İzmir hava limanlarına turist getirecek uçaklara verilen desteğin artık belli ülkelerden gelecek uçaklar için değil, çıkış noktası neresi olursa

olsun tüm dünyadan, bütün ülkelerden gelecek uçaklar için uygulanacağını söyleyen Başbakan Davutoğlu, Türkiye’nin en büyük ihtiyacı ve güç kaynağının öz güveni olduğuna işaret etti.

Dokunmadığımız İnsan Kalmayacak

turizm

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu

ile hazırlanan “Türkiye’nin Potansiyelini Keşfet” sloganlı marka yaklaşımının yurt içi ve yurt dışındaki tanıtım atağının paylaşıldığı toplantı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

TİM Başkanı Mehmet Ekşi’nin kendisine bu çalışmanın hikayesini anlatmasının

ardından çok duygulandığını dile getiren Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ise toplantının açılışında yaptığı konuşmada güçlü bir tanıtım kampanyası başlatmaya hazırlandıklarını söyledi.

Bakanlık olarak, gelecek süreçte, bu çalışmayı diğer paydaşlarla birlikte başlatacaklarını dile getiren Bakan Ünal, “Dokunmadığımız, kendimizi ifade etmediğimiz insan kalmasın diye bir seferberlik başlatacağız. Bizim kendimizi doğru ifade etmemiz, bizim algılanma biçimimizle, bizim kendimizi algıladığımız şekil arasındaki makası kapatmamız gerekiyor.” dedi.

Ülkemiz Türkiye Aşıklarının Duygu, Düşünce ve Değerleriyle Yükselecek

Bu coğrafyada duyguların ifade edilmesi için kullanılan tüm simge ve sembollerin bir hasılası olduğunu da kaydeden Bakan Mahir Ünal sözlerine şöyle devam etti:

“İnsan, kendi içindeki duygularını belli simge ve semboller üzerinden ifade eder. Onun üzerinden de kendini ifade eder, duygudaşlık kurar ve tanımlar.

Biz aslında çok şanslı bir dönem yaşıyoruz. Çünkü 13 yıldan beri Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, cesaretin ve kararlılığın, Başbakanımızın riyasetinde bilgeliğin ve Türkiye’nin potansiyeli olan, burada bulunan girişimcilerin, Türkiye aşıklarının duygu ve düşünceleriyle, değerleriyle birlikte Türkiye yükselecek.”

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co