Tünelin ucu görüldü

Tünelin ucu görüldü

Herkes evinde : Bağında Pazar keyfi yaparken, Bizler Tünellerdeydik..
Memleket sevdası, Cumartesi – Pazar dinlemiyor..
Hayal mi ? – Gerçek mi ? anlayamadık ama Tekir- Göksun arası 4800 metre tünel ile 5 dakika da varmak mümkün oluyor.. ilk geçen gurup da biz olduk..!
Tarihi bir an, tarihi bir gün, 8 Aralık 2013 Pazar günü biz tünellerdeyiz..
Geçtiğimiz Pazar günü (Dün) sabah soğuk mu ? soğuk elimiz, ayağımız donmak üzere çünkü eksi – 4 dereceyi gösterdiğinde biz Tekir’e varmıştık..
Kar ve yerler buz, Göksun soğuk havası tünellerden Tekir’e akıyor..
Viyadüklerden geçerek, Kurucaova oradan ise Ana Tünelden Göksun – Tünel işçilerini saymazsak, buradan ilk geçen gurup biz olduk.. Hayal ve Rüya gibi bir şey..
Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Milletvekilleri Dr. Yıldırım Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, Ak Parti İl başkanı Mehmet Eker, Ak Parti Kahramanmaraş büyükşehir belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş’ta görev yapan gazeteciler tam kadro olmak üzere Karayolu yetkilileri ile tünelden Göksun’a geçerek, sonra yeniden bu yana geçiş yaptık.. bir tarih yazdık..
Hani bir söz var ya : Tünelin ucu görüldü diye , burada ucu değil, içi bile görülmüş olduk, küçük tünellerin işi tamamen bitmiş, asfalt ve elektrik işi kalmış , büyük tünelin ise işi yarım sayılır..ama eksi 4 dereceye rağmen ekipler gece gündüz çalışmaya devam ediyor..
Biz Tünelin içi sıcak olur diye düşünüyorduk, oysa Tünel bölgenin iklimini değiştirmeye aday olduğunu gördük.., Göksun Soğuk havasını Tekir üzerine veriyor ki buz gibi, tünelin içide dışıda aynı sıcaklıkta..
Uzmanlar: Kurucaova’ın iklimi tamamen değişecek diyorlar..
Çarşıda Pazarda konuşurlar : “Ak Parti ne yaptı ? , hani yapılan bir tek hizmet gösterin ? .. Ak Partinin Kahramanmaraş’a yaptığı bir hizmet yok!..” diyenlere sesleniyorum..
İnşaat olduğu için bugün sizin geçişinize izin vermezler ama : Şöyle yakından görmek için bir Tekir- Göksun gezisi yaparak, Viyadükleri, Tünelleri yakından görün ve inceleyin ne yaptığını o zaman göreceksiniz..!..
Otoyol kalitesi üzerinde bir tünel ve viyadükler yapılıyor.. yani Paralı olsa darphane gibi para basar Göksun yolu..
Yol kalitesi çok yüksek, çıtayı çok yüksek tutmuşlar emeği geçenlere teşekkür ediyoruz..
Kahramanmaraş Göksun: arası 13 km. kısalıyor, birde yokuş ve iniş ortadan kalktığı için bu araç hızı ve süre bakımından 26 km. eşittir..
Bu yıllar bittiği zaman Göksun gitmek çok kolay olacak..
Biz Tekirden- Viyadüklerle, Tünellerden geçip, Göksun varmamız bir rüya gibi oldu.. geri dönüp gemlemezi de öyle..oldu.. demek ki yapılınca oluyor muş !..
Bu projenin en güzel tarafı ise : 10 yılda buradan geçecek araçların yakıtı ile kendini amorti edecek, 10 yıl sonra bu tüneller bedavaya kalacak.. Rahatlığı ise işin bir başka boyutu..
Biz Tünelin ucunu değil içini de gördük, Göksun- Tekir arasında ilk gelip giden gurup biz olduk, çalışma tüm hızı ile devam ediyor..Seneye bu zaman isteyen herkes bir Göksun gezisi yaparak tünelleri kullana bilecektir..
Kahramanmaraş bu dönemde : Kahramanmaraş Elbistan yolunu, yani Fatih Mehmet Erkoç’un projesini hayata geçirmesi halinde Kahramanmaraş’ı 5-10 yıl sonra tanımak mümkün olmayacaktır.. Bölgemiz kom pile kalkınacaktır..
Kahramanmaraş cazibe merkezi haline gelecektir.. İlçelerimiz şehir merkezine gelecekler..
Gidemediğin , gelemediğin yer senin değildir, yol yoksa orası senin değil, hava alanı yoksa orası senin değildir, Demiryolu geçmiyorsa orası senin değildir.. Bu sebeple Kahramanmaraş yol meselesini çözdüğü gün uçuşa geçecektir..
Tünelin ucu görüldü..
İyi günler.
09 Aralık 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co