Tümexpo Fuarı açıldı

Tümexpo Fuarı açıldı

GAZİANTEP  – Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Kim ne yaparsa yapsın, kim neyi yıkmaya çalışırsa çalışsın biz yapmaya, inşa etmeye devam edeceğiz. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yılmaz, TÜMSİAD tarafından Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen “TÜMEXPO Sanayi ve Ticaret  Fuarı”nın açılışında, Diyarbakır’daki saldırıda şehit olan astsubaya Allah’tan rahmet diledi.

Bu tür olayları gerçekleştirenlerin hiçbir zaman amaçlarına ulaşmayacaklarını vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Yıkmak maalesef kolay, yapmak zor. Kim ne yaparsa yapsın, kim neyi yıkmaya çalışırsa çalışsın, biz yapmaya, inşa etmeye devam edeceğiz. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu tür olayları yapanlar ülkemizi, insanımızı belli yerlere sevk etmek için bunu yapıyorlar. Onların amaçlarını çok iyi anlayıp, tam tersine davranmaya devam edeceğiz. Onlar bizi nereye sevk etmek istiyorlarsa biz tam tersine hareket edeceğiz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara karşı ‘inadına daha fazla kardeşlik’ diyeceğiz. Birbirimize sarılacağız. Birliğimizi beraberliğimizi pekiştireceğiz. Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışanlara karşı biz güveni ve huzuru en güçlü şekilde tesis edeceğiz.”

– Ermenek’teki maden kazası

Ermenek’teki maden kazasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Yılmaz, işçilerin çıkarılması için bütün imkanların seferber edildiğini belirtti.

Bu konudaki birinci önceliklerinin mahsur kalan işçileri kaldıkları yerden çıkarmak olduğunu anlatan Yılmaz, sonrasında kazayla ilgili detaylı çalışma yapılacağını dile getirdi.

Yılmaz, sorumlu kim olursa olsun hukuk çerçevesinde cezasını çekeceğini dile getirdi.

Bir daha böyle olayların yaşanmamasını temenni eden Yılmaz, “Bu noktada şunun altını çizmek isterim. İnanın kanunlarımız oldukça ileri ancak bu konular biraz da uygulamayla ilişkili. İş dünyası ve çalışanlar iş sağlığı ve güvenliği konusuna çok daha fazla önem vermeli. Bu iş bir maliyet olarak görülmemeli. Bu bir yatırım” diye konuştu.

İş sağlığı ve güvenliği konusundaki masrafları “cari harcama” gibi algılanmamasını isteyen Yılmaz, bunun, işletmenin geleceği ve sıhhatine yapılmış bir yatırım olarak görülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co