TÜM OYUNLARI BOZACAĞIZ

TÜM OYUNLARI BOZACAĞIZ

Türkiye’nin bir adım atmasını istemeyenler hiçbir zaman boş durmadı, durmayacaklar.

Türkiye orta doğuda da söz sahibi olacak Avrupa’da da işte bunu hazmedemeyenler, görev başında doğu ve güneydoğuda istedikleri amaca ulaşamayan PKK, önüne gelene saldırıyor. Sözüm ona savunuculuğunu yaptığı Kürt halkına eziyet veriyor. Halkı bezdiriyor. Halkta göç etmek zorunda kalıyor. Bu mu sizin Kürt savunuculuğunuz?

Doğu ve güneydoğuda varlığını kaybeden PKK stratejisini de koruyamayınca çıldırdı. Yok, oluşlarının farkına varınca üstlerinden de aldığı emirlerle tüm acımasızlığı ile okul, hastane, ambulanslara saldırmaya bunu şehirlere taşımaya başladı.

Devletin gücü karşısında köşeye sıkışan PKK ve sempatizanları çözüm süreci ile başlayan dönem de şehirleri cephanelere çevirdiler. Yandaşları olan Mahalli idarelerin desteği alarak hendekler kazarak halkla devleti birbirine düşürmek, bir iç savaşın içine atmak istediler.

Unuttukları bir şey vardı Türkiye’nin kararlılığı ve büyüklüğü.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş diyor ki; “ Türkiye Cumhuriyeti çözüm süreci fırsatlarını heba etmiştir” diyor acaba kim etti; her fırsatta yaşadığın ülkeyi şikâyet ettin, açıkça PKK savunuculuğu yaptın, tehditler savurdun, olay çıkaranlara arka çıktın, Türkiye’ de yaşadığını unuttun veya unutturdular.

Oyun büyük Orta Doğu’da yeniden sınırların çizilmesini isteyen aktörler her fırsatı değerlendiriyorlar Türkiye’ yi de saf dışı bırakmak istiyorlar Kürt kimliğini kullanarak bölgeyi karıştırmak istediler son günlerde Şırnak’ta Diyarbakır’ da okullar yaktılar. Nusaybin Cizre Sur ilçelerini harabeye çevirdiler.

PKK son çırpınışla şehirlere yöneldi. Bu çırpınışları sonlarının geldiğinin en somut halidir.

Devletin gücü ve kararlılığı karşısında eriyip gideceklerdir. Bu gücün karşısında duramayacaklarını kendileri de biliyor, kendilerini yöneten dış mihraklarda biliyor.

Osmanlıya oynanan oyunlar, Türkiye üzerinde de oynanmak isteniyor. Irak’ ı yediler, Suriye de istediklerini uyguluyorlar. Türkiye’yi de aynı akıbete uğratmak istiyorlar.

Ey! hayal kuranlar şunu unutmayın ki; Türkiye ne ırak’tır ne de Suriye veya istediğiniz gibi at koşturacağınız bir ülke…

Türkiye büyük bir ülkedir. Yeter ki; biz bir olma kararlılığını gösterelim. Bize oynanan oyunları da bertaraf etme gücümüz vardır.

Her ne kadar bu gücün farkında olmayanlar veya hazmedemeyenler olsa da…

Gelin büyük devlet olduğumuzu tüm dünyaya haykıralım…

Olur ya, kulaklarının pası açılır…

Muhabbetlerimle…





Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co