TÜBİTAK Porejemiz var

TÜBİTAK Porejemiz var

TÜBİTAK Porjemiz var

TİCARET VE SANAYİ ODASI TİCARET MESLEK LİSESİ, TÜBİTAK PROJELERİNİ SERGİLEDİ

Ticaret ve Sanayi Odası Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Projeleri 5 Mayıs Pazartesi günüsaat 09.30’da açılansergide tanıtıldı.

Sergiye İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü, 12 Şubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Özdemir ve şubat ayında göreve başlayan 160 aday öğretmen  katıldı. Gelen misafirler, okulun folklor ekibinin hazırladığı halk oyunları gösterisiyle karşılandı.Gösterinin ardından serginin sunumunu yapan Halkla ilişkiler ve Organizasyon Öğretmeni Çiğdem Alageyik’in davetiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli öğretmen Süleyman Şimşek, TÜBİTAK projeleri ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra ise Okul Müdürü Ali Özdemir açılış konuşmasını yaptı. Açılış konuşmasının ardından, açılış kurdelesini kesmek için davet edilen Milli Eğitim Müdürleri Akküncü, Gökşen ve Özdemir makası yeni atanan öğretmenlere verdi. Kurdelenin kesilmesiyle açılan sergide misafirler öncelikle Halkla İlişkiler ve Organizasyon Alanı öğrencilerinden Nagihan Doğan ve Merve Gökyardım’ın hazırladığı Kafkas oyunlarını izledi. Gösterinin ardından gezilen sergide, proje hazırlayan öğrencilerkendi stantlarında, danışman öğretmenlerinin eşliğinde projelerini tanıttı. Toplamda 26 projenin tanıtıldığı sergide, her bir proje yoğun ilgi gördü.Projeler, Edebiyat, Coğrafya, Matematik, Gazetecilik, Fizik, Tarih, Sosyoloji ve Psikoloji alanlarında hazırlandı. Projelerde öğrencilere okul öğretmenlerinden;Ahmet Öner, Pakize Gürbüz Polat, Mesut Hançer, Özgür Akdan, Bilgehan Kuloğlu, Ender Karakaya, Fatih Arıkan İrfan Gişi, Derya Tezer, Emrah Kalkan danışmanlık yaptı. Serginin ardından misafir öğretmenler ve Milli Eğitim Müdürleri okulun atölyelerini gezdi. Yarın da devam edecek olan sergiye çevre okullardan da katılım bekleniyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co