TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil; “16 Nisan’da büyük ekseriyetle evet çıkacaktır”

TPB Genel Başkanı Nevzat Pakdil; “16 Nisan’da büyük ekseriyetle evet çıkacaktır”

TPB Başkanı Nevzat Pakdil; “16 Nisan’da büyük ekseriyetle evet çıkacaktır”

SONY DSC

KAHRAMANMARAŞ/ Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi Haller bölgesi toptancılar sitesinde iş yeri ziyaretinde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, sigara molası veren işçilere ;” Sigaraya hayır, 16 Nisan da evet mi ? diye sordu evet” cevabını alınca teşekkür etti.

SONY DSC

Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, İlçe yönetimi ile birlikte Gıda Toptancılarında çalışmalar yapan TPB Başkanı Nevzat Pakdil: “ Türkiye de halkımız Cumhurbaşkanı ile birlikte hükümeti de seçmiş olacak, bir anlamda hükümette güven oyu vermiş olacak. Bu referandum, sistem değişikliği referandumu, biz evet için çalışıyoruz bir de hayır için çalışanlar var, halkımız bizi de onları da dinliyor, bizim kanaatimiz şu ki 16 Nisan 2017 Pazar günü büyük ekseriyetle evet çıkacaktır..

SONY DSC

SONY DSC

2019 Kasım da yapılacak olan seçimlerde ilk defa halkımız Cumhurbaşkanlığı – başkanlık sisteminde başkanı ve hükümetini seçmiş olacak, Meclis yasa yaparken, Cumhurbaşkanı ve kuracağı hükümet ise halkımıza hizmet edecek, başarısız olursa 5 yıl sonra yetkiyi halkımız elinden alarak başkasına verecektir..

SONY DSC

Kısaca Cumhurbaşkanlığı veya Başkanlık sistemi bu, Cumhurbaşkanı ile yardımcıları, bakanları Türkiye’mize hizmet edecektir.

SONY DSC

Başkanlık sistemine, Merhum Alpaslan Türkeş, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan, hepsi başkanlık sistemi demişti. Bu bağlamda 18 Maddelik Anayasamız yapılarak MHP ve Ak Partinin oyları ile TBMM geçti, halkımız 16 Nisan da evet dediğinde 2019 da yürürlüğe girerek ilk başkan ve yardımcılarını hükümeti seçeceğiz,” dedi.

Toptancılar sitesinde : çalışanların iş yeri dışında toplu olarak sigara içtiklerini gören Pakdil, yanlarına vararak: “ Arkadaşlar, 16 Nisan ‘a kadar sigaraya hayır, 16 Nisan da evet diyecek miyiz ?  siye sordu. Evet “ cevabını alması üzerine , sigara iyi bir şey değil, sigarayı bırakın, sağlığınıza yazık , hep paranız gidiyor.. hem sağlığınız gidiyor, haydin sigaraya hayır, ama 16 Nisan da evet deyiniz” dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş’ta tüm ilçelerde, Mahallelerde evet çalışmasını Milletvekilleri, Belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatlarının katılması ile yapıyor..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co