TSO Başkanı Zabun; “Osmangazi Köprüsü Hayırlı olsun”

TSO Başkanı Zabun; “Osmangazi Köprüsü Hayırlı olsun”

TSO Başkanı Zabun; “Osmangazi Köprüsü Hayırlı olsun”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indiren Osmangazi köprüsünün açıldığını belirterek: “Hayal olan tüm projeler tek tek yapılıyor. Vatana millete hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükümetimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Serdar Zabun (3)

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü 39 aylık bir çalışma sonucunda hizmete açıldı. 252 metre kule yüksekliği, 36 metre tabliye genişliğine sahip, toplam 2 bin 682 metre olarak planlanan köprünün orta açıklığının bin 550 metre olacağı ve dünyanın en büyük orta açıklığa sahip dördüncü köprü olacağı açıklandı.

İzmit Körfez geçiş köprüsü olan Osmangazi Köprüsü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılmıyla hizmete açıldı. Osmangazi Köprüsü, dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada yer alıyor. Köprü, Gebze – İzmir Otoyolu Projesi dahilinde Marmara Denizi’nin doğusunda İzmit Körfezi’nin Dilovası Dil Burnu ile Altınova’nın Hersek Burnu arasında yapılan bir asma köprüdür.

Konu hakkında bir açıklama yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun “Türkiye artık kabına sığmayan, nitelikli üretim yapan bir ülke. Çevresindeki hiçbir gelişmeye duyarsız kalmayan ülke olan Türkiye artık mega projeleri hayata geçiriyor. Osmangazi köprüsü de bunlardan birisidir. Yapılan her proje bizi bir adım daha ileriye taşıyor. Ülkemize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükümetimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co