Tor; “AK Parti bizim çizgimize gelmiştir”

Tor; “AK Parti bizim çizgimize gelmiştir”

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, Şelale Park’ta basın mensupları ile bir araya gelerek, Geçmişte AKP’nin yaptığı yanlış politikaları değindi. Tor; “Şivan Perver, Barzani ve Doğu bölgesinde ki sorunlar, Akil adamların toplantılarının yanlış olduğunu MHP olarak belirttik. Ama bizleri dinlemediler. Şimdi görüyoruz ki AK Parti bizim çizgilerimize gelmiştir” dedi.

“MHP OLARAK EVET DİYORUZ”

16 Nisan’da yapılacak olan yeni anayasaya Evet diyeceklerini ifade eden Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, “Geçmişten bu zamana kadar Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında yaşanan sorunların, nedeniyle ekonomik krizler yaşamamızın son bulması için MHP olarak Evet diyoruz” dedi.

Tor; “Geçmiş yıllardan bu zamana kadar Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında hep olaylar oldu. Bu yaşanan olaylar hep ülkemizin ekonomisinin zayıflamasına neden oldu. Bizim Genel Başkanımız bu ikili yapının tek elde toplanması şeklinde bir görüş ortaya koydu ve bu görüş hükümet tarafından da onaylandı, mecliste de tartışıldı. Ve son olarak milletin takdirine bırakıldı. Bu rejim değişikliği değil hükümet etme sistemidir. MHP’nin referandum kararı Evet olacaktır. Ama Evet diyene de hayır diyene de hangi partiden olursa olsun bunlar bizim vatandaşımız kardeşimizdir. MHP bunda bir hayır gördü o yüzden evet diyor. Anayasa maddelerini okuyarak herkesin bir karar vermesi gerek. Okumadan bir yerlerde görerek karar vermek yanlış olur. MHP’nin özellikle AKP’ye Suriye’deki yapılan operasyon, Güneydoğu olayları sebebiyle verdiği desteği başka bir şekilde anlamamak gerek. Türkiye, AKP’ye vatan ve millet için destek veriyor. Başka bir şekilde bir destek verilmiyor. MHP’nin geçmişten günümüze savunduğu düşüncelerin arkasındadır ve gördüğümüz kadarı ile de AK Parti bizim çizgimize geldiği görülmüştür” dedi.

Fahrettin Oğuz Tor (10)

“TÜRKİYE’NİN CİDDİ PROBLEMLERİ VAR”

15 Temmuz ve diğer etkenlerle birlikte Türkiye’nin ciddi sorunları olduğunu belirten Tor; “Türkiye’nin hızla karar vermesi gerektiği bir ortamdayız. Ekonomik, siyasal, dış politika olarak Türkiye’nin çok ciddi problemleri var. İşsizlik %13 bulmuş durumda, turizm sektörü büyük bir beklenti içinde, duamız 2017 yılının hüsranla sonuçlanmaması yönünde.

Parlamento da destek verdik, eğer Suriye de bir hareket başlamasaydı PKK bizim sınır komşumuz olacaktı. Biz bu politikalar için destek verdik.

MHP’nin AK Parti’nin referandum da yanında olduğunu ama geçmişte yaptıkları yanlış politikaları da her zaman dile getirdiklerini ifade eden Tor;

“MHP, AKP’Yİ HDP’DEN AYIRMIŞTIR”

Dün HDP ile kapalı veya açık bir şekilde görüşmeler yapıldı. 1 Kasım seçimlerinde AKP 317 milletvekili HDP 59, bunların toplamı 376 yapıyor. Bu sayı Anayasayı değiştirmeye yeterli. Cumhurbaşkanı onayladığı zaman. 367 sayısı ile anayasa değişebiliyor. İkisi birleşse anayasa çoğunluğu vardı. Başkenti, dili, al bayrağımızı da cumhuriyeti de değiştirebilirlerdi. AKP ve HDP halka gitseydi oy olarak anayasa ve referandum kabul edilebilirdi. MHP, AKP’yi HDP’den ayırmıştır. Dün Habur’da teröristleri karşılayan milletvekilleri bugün hapisteyse MHP’nin desteğini kimse unutmasın.

Terörle müzakere değil de mücadele ediliyorsa sonuna kadar arkasındayız.

Fahrettin Oğuz Tor (9)

“SOKAKTA AKİL ADAMIM DESE SOPA YER”

Türkiye’de açılımla ilgili konuşmalar yapıldı. Akil adamları düşünün memnuniyet vericidir. Trabzon Caddesinde ben Akil adamım dese emin olun şu anda sopa yer. Türkiye bu noktaya durduğu yerde gelmedi.

Şivan Perver ile Barzani ile ortak toplantılar yapıldı. Şivan Perver denen adam Abdullah Öcalan barış ve özgürlük savaşçısıdır, terörist değildir, terörist olan Türkiye devletidir diyen alçağın ta kendisidir ama Şivan Perver’in üzerinden siyaset yapıldı. Şivan Perver gibi kişilerden medet umar hale geldi.

“TERÖRİSTLER KARAKOLLARIN ÖNÜNDEN BAKA BAKA GEÇTİLER”

Özellikle Güneydoğu da açılım sürecinde yaşananları biliyoruz. 2016 yılında 1300’e yakın polisimiz, askerimiz şehit oldu, yaralılarımız sayısı belli değil. Bunlar Mit müsteşarı ve hükümet tarafından ifade edildi; Karakolların önünden silahlı teröristler geçiyor biz bakıyoruz diye hükümet yetkilileri söyledi. Habur rezaletini bilmeyen var mı? Barzani’nin liderliğinde teröristler davul zurna ile şehir şehir gezdiler. Habur’da seyyar mahkemeler kuruldu. Askerimizi polisimizi şehit edenler tutuklanmaması sağlandı. Şimdi bunları hatırlamamızda fayda var. Habur olayı Türkiye için dönüm noktasıdır. Kobani olayında Türkiye aracı oldu. Teröristler Türkiye üzerinden geçti. Bizim Hastanelerimizde tedavi edildi. Bu politikaların çok yanlış olduğunu belirttik. Türkün Türk’ten başka dostu olmadığını tekrar söylüyoruz.

Megri mehri türküsünü söylediler. Megri Megri türküsü Tunceli’de vurulan teröristte yapılan ağıttı. Türkiye’nin en üst düzeydeki yetkilileri ağıt yaktı maalesef. Belki bir siyasi beklenti vardı ama Türkiye çok büyük zararları oldu. Biz o zaman çok tenkit ettik. Biz ölürüm Türkiye derken bunlar ağıtlar yaktı.

“KARDEŞ ESAT KATİL ESAT OLDU”

Esat ile Cumhurbaşkanımız beraber açılış yaptılar, bodrumda beraber tatil yapıp, beraber yemekler yediler. O zaman kardeş Esat’tı. Esat o zamanda katildi, Esat bu zamanda katil. Kardeş olan Esat daha sonra Katil Esat oldu. Biz Suriye politikasında çok tenkitler yaptık. Biz bu konularda MHP olarak haklı çıktık” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co