TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKENLER

TOPRAKLARIMIZA GÖZ DİKENLER

 

Türkler gün gelecek, dilenci durumuna düşecek ve dizlerime kapanıp yalvaracaklar.

Theodor Herzl

“Kuzey sınırlarımız Kapadokya’daki (Orta Anadolu) dağlara kadar dayanır. Güneyde de Süveyş Kanalı’na; sloganımız Davud ve Süleyman’ın Filistin’i olacaktır.” (The Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt 2, sf.711)

Herzl, bütün dünya Yahudilerinin vereceği destekten emin olarak, kongrede şunları da söylemişti:

“Basel’de ben Yahudi Devleti’ni kurdum. Eğer bunu yüksek sesle söylersem bütün dünya güler. Fakat beş sene içinde veya elli sene sonra herkes bunu böyle bilecektir.” (The Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt 2, sf.581)

İsrail Devleti’nin Filistin toprakları Siyonizmin ilk hedefiydi. İlk Siyonist Kongresi’nin yapıldığı dönemde, bu topraklar Osmanlı Devleti’nin elinde bulunuyordu. Bu nedenle Yahudi liderlerin ilk işi, Filistin’i Osmanlı’dan koparmak üzere çalışmaya başlamak oldu. Theodor Herzl bu amaçla birçok defa İstanbul’a geldi.

Osmanlı Devleti’nin içinde bulunduğu ekonomik bunalımdan faydalanarak Filistin’i satın almaya çalıştı. Böylece Yahudi Devleti yeniden kurulabilecekti.

Theodor Herzl İstanbul’a da gelmiş, Sultan II. Abdülhamit’le görüşmek için çok uğraşmıştır. Bu adam bütün Osmanlı borçları karşılığında Filistin’de bir yer istemiş ve şu cevabı almıştır: ‘Bu yerler bana ait değil milletime aittir. Bu yerlerin her karış toprağı için şehit verilmiştir. 93 Harbi’nde Orduy-u Humayun’umun Filistin Alayı’nın askerleri, bir tanesi dönmemek üzere şehit olmuşlardır. Ben canlı vücud üzerinde paylaştırma yapamam. Filistin’e ancak cesetlerimiz üzerinden girilebilir. Böyle bir teklif yapan bir adam, bir adım daha atmasın ve memleketi terk etsin’.” (The Sampson’s Option, Seymour M. Hersh, sf.119)

Parayla toprak satın alma girişimleri, Abdülhamit’in kararlı tutumuyla sonuçsuz kalınca, Siyonist hareket, Osmanlı’yı yıkmak için yoğun bir faaliyet başlattı. Herzl bu durumu kendi sözleriyle şöyle açıklıyordu:

“Siyonizmin amaçlarına ulaşabilmesi için Osmanlı’nın dağılmasını beklemeliyiz.” (The Complete Diaries Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt I, sf.374)

GELELİM BUGÜNE

Üst Akıl dediğimiz siyonizm, bunu siyonist sermayeyi kullanarak yapıyor.  Bunların en ünlüsü  Rockefeller Ailesi’i, bu ailenin serveti ve ünlü şirketleri vardır ancak dünylanın ilk yüz zengini listesinde bu ismi göremezsiniz…

ABD-AB-İngiltere-Almanya gibi ülkelerinin ekonomisinde etkili olan bu siyoniz hedeflerini kademeli olarak gerçekleştirilmesi için yüz yıllık planlar yaptırıyorlar.

Şu andaki hesapları, Irak, Suriye, İran ve Türkiye’de 4 kürt devleti kurdurulacak, bunlar sonra birleştirilip, büyük kürdistanı kuracaklar, tabi ki hedef Arz-ı Mevud(yani Büyük İsrail)

Bu güç kendini dünyanın efendisi olarak görüyor. Siyonist rejim başbakanı Benjamin Netanyahu, son yaptığı konuşmada Siyonist işadamlarının Avrupa’ya olan yatırımlardan ziyade bundan böyle Asya’ya odaklanması gerektiğinin altını çizdi.

Yatırımların Batı Avrupa’dan, Asya’ya genişlemesinin Avrupa’da devam eden “Müslümanlaşma” ve “anti-Siyonist” kamplaşmalara en uygun cevap olacağını belirten Netanyahu, Yahudi yatırımcıların plan ve programlarını “Japonya gibi” kendilerine son derece hoşgörü ile yaklaşacak gelişmekte olan pazarlara doğru aktarılmasının uygun bir adım olacağını belirtti.

Netanyahu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Müslümanlaşma dalgası altında kalan Batı Avrupa, anti-Semitik ve anti-Siyonist tavırların sıkça görüldüğü bir bölge olmuştur. Biz, Pazar ağımızı dünya geneline yayarak İsrail’in geleceğini garanti alma niyetindeyiz”

Bu şu demek, dünya kapitalina hakım olalım ki, büyük İsrail hayalimizi gerçekleştirebilelim.

Düşman bir değil, Ermenistan’ın, İran’ın,Rusya’nın, tüm batının kendince hesabı var, olacak da, mesele bizim bu oyunları nasıl bozacağız? Sorusunun cevabını bulmaktan geçiyor. Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co