Toprak, “Ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında temsil edebilecek bilgi ve donanıma sahip bir Cumhurbaşkanı adayını destekledik”

Toprak, “Ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında  temsil edebilecek bilgi ve donanıma sahip bir Cumhurbaşkanı adayını destekledik”

TÜMSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Toprak , Cumhurbaşkanlığı seçimlerininin Türkiye ve Dünya Ekonomisine etkilerini  yazılı bir açıklama ile değerlendirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Toprak, seçimin barış, kardeşlik ve huzur ortamında sonlandırılması hususunda memnuniyet duyduğunu belirtti.

Türkiye’de son bir yıl içerisinde siyasi ve ekonomik dengeleri olumsuz etkileyen istenmeyen olayların yaşandığında dikkat çeken Toprak, yaşanan süreçlerde milletimizin vakur durduğunu ve bu sayede ülkemizin istikrar noktasında adımlarını güvenle attığını ifade etti.

Türkiye’de tünelin ucunun göründüğüne değinen Toprak, yaşanan çalkantılı dönemlerin Cumhurbaşkanlığı seçimi ile durulacak olduğunu ve önümüze yani ekonomik gelişmişliğimizi artırmaya bakmamız gerektiğini söyledi.

Siyasi istikrarın ekonomik istikrarı desteklediğini söyleyen Toprak, ülkemizi yurt içinde ve yurt dışında temsil edebilecek bilgi ve donanıma sahip bir Cumhurbaşkanı adayını desteklediklerini ve bu süreç sonrasında ekonomiye daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini ifade etti.

Dünyada birçok ülkenin Türkiye ile bağları bulunduğunu belirten Toprak “Türkiye güçlü bir ülkedir. Bölgesinde ve dünyada güçlü olmak zorundadır. Diğer ülkelerin, bizimle siyasi, kültürel bağı bulunan ülkelerin bizlerden beklentileri çok yüksek. Bu beklentileri karşılamak adında Türkiye güçlü durmalıdır” dedi.

Geçmişte yaşanan olumsuzlukların bir tarafa bırakılarak Yeni Türkiye yolunda bir arada aynı hedefe gidilmesi gerektiğini belirten Toprak, farklılıklarımızın zenginlik olduğunu ama bu farklılıkların bir potada eritilip ülkemiz için katma değer oluşturacak şekilde harmanlanması gerektiğini söyledi.

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co