Toplu Taşıma sürücülerine eğitim

Toplu Taşıma sürücülerine eğitim

   Toplu ulaşımda devrim niteliğindeki dolmuştan otobüse dönüşümü tamamlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, şimdi de 550 toplu taşıma sürücüsünü eğitime aldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de toplu ulaşım sektörü için örnek bir uygulamaya imza atarak, kent merkezinde dolmuşların otobüslere dönüşümünü gerçekleştirerek, daha konforlu ve modern otobüslerle toplu taşıma hizmeti verilmesini sağlamıştı.

Her geçen gün artan otobüs sayısı ile kentimizin ulaşım sistemini daha da güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada hizmet kalitesini arttırmak, toplu taşıma araç şoförlerinin yolcularla daha etkili ve doğru iletişim kurabilmelerini sağlamak amacıyla toplu taşıma araçlarında görevli 550 şoför için eğitim programı düzenliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu başlayan ve 15 gün sürecek olan program kapsamında otobüs sürücülerine  “iletişim becerilerini geliştirme, stres yönetimi ve öfke kontrolü, moral ve motivasyon, kurumsal kimlik” konularında eğitimler veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu ve Kültür Park Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimler sonunda yapılacak sınavın ardından başarılı olan ve 12 saatlik eğitimini tamamlayan toplu taşıma sürücülerine sertifika ve şoför tanıtım kartı verilecek.

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ
Konuya ilişkin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Toplu taşıma araçlarında hizmet kalitesini arttırmak ve vatandaşlarımız için daha konforlu yolculuk hizmeti sunmak amacıyla, toplu ulaşım sürücülerimize eğitim çalışmalarına 2017 yılında da devam ediyoruz. Toplu taşıma araçlarında görevli şoförlerimizle ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve önerileri hassasiyetle değerlendiriyor, yolcularımıza daha iyi hizmet sunmak için çalışıyoruz. Vatandaşların memnuniyetlerinin artırılması ve araç şoförlerine yönelik şikayetlerin azaltılması amacıyla düzenlediğimiz eğitimler kapsamında; şoförlerimizle yolcularımız arasındaki iletişimi güçlendirmeyi, daha hoşgörülü ve daha güler yüzlü şoförlerimizle yolculuk hizmeti sunmayı hedefliyoruz” denildi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co