Toklucu: “Okulumuz herkesin eğitim görmek istediği kurum haline geldi”

Toklucu:  “Okulumuz herkesin eğitim görmek istediği kurum haline geldi”

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu, “Okulumuz herkesin eğitim görmek istediği bir kurum haline gelmiştir” dedi.

Toklucu, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, yeni bir akademik yıla başlamanın sevicini ve heyecanını bir arada yaşadıklarını söyledi.

“Okulumuzda, öğrencilerimize gelecekte tercih edilecek olumlu özelliklerle donatılmış bireyler olabilmeleri için yeni sistemler, programlar geliştirerek çağın gereklerine uygun gördüklerimizi araştırarak uygulamalar yapmaktayız” diyen Toklucu, şöyle devam etti:

“Gelişmiş ülkelerde en önemli unsur, bilgi sahibi, iyi yetişmiş insan gücüdür. Adı pek çok başarı haberleriyle anılan okulumuzda da bu önemli amaca ulaşmak için her türlü teknolojik donanım ve yetkin öğretmen kadrosu var. Özel Sanko Okulları’nın, herkesin eğitim görmek istediği kurum haline gelmesi, daha idealist duygularla görev yapmamızda etken olmuştur. İdealist duygularla, sevgiyle, hoşgörüyle, büyük şevkle, heyecanla ve her gün öğrencilerimize yeni bilgiler, değerler katma çabasındayız.

Sevgili öğrencilerimizin de bu okulun mensubu olma bilincine varmış olmaları gerekir. Sorumsuzluğa, başarısızlığa, tembelliğe, boş vermişliğe yer olmadığını bilerek planlı, programlı çalışmalar yapmaları, hedeflerinin olması, bu hedeflere ulaşmak ve donanımlarını artırmak için çaba harcamaları çok büyük önem taşıyor. Bu konuda öğrencilerime güveniyorum.”

Öğrenci velilerine de seslenen Toklucu, “Akademik donanımlarının yanı sıra, sosyal, kültürel ve yeteneklerine göre sanatsal ve sportif becerilerle donatılmış, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli, manevi değerlerini özümseyen, koruyan, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ‘bütün insan’ yetiştirme çabamıza değerli velilerimizin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da katkı sağlayacaklarını bilmek bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Toklucu, 2015-2016 eğitim öğretim yılının sağlıkla, mutlulukla, huzurla ve başarılarla dolu bir yıl olarak tamamlanmasını dileyerek, sözlerini tamamladı.

Özel Sanko Okulları 2014-2015 yılı mezunlarından Umut Örs ise konuşmasında, akademik donanımın yanı sıra sanatsal ve sportif faaliyetlerle de kendini pek çok alanda geliştirdiğini kaydetti.

Yükseköğrenimini Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptığına vurgu yapan Örs, “Sanko ailesinden ayrılmamış oldum. Bundan gurur duydum. Başarıya ulaşmak için gereken olanaklar Özel Sanko Okulları’nda var. Bu olanakları kullanmak tamamen öğrencilerin elinde” ifadelerini kullandı.

Toklucu, konuşmaların ardından Özel Sanko Ortaokulu öğrencisiyken 2015 TEOG sınavında 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan ve Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi’ne en yüksek puanla giren Umut Serindağ’ı ödüllendirdi.

Törende, robot Nao’nun,  öğrencilere mesajlar içeren konuşması da büyük ilgi gördü. Heyecanlı olduğunu anlatan Nao, yeni eğitim öğretim yılı için iyi dileklerde bulundu. 8. ve 12. sınıf öğrencilerine sınavlarda başarılar dileyen Nao, Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar” sözünü hatırlattı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co