Ticaret Meslek Lisesi Mezunları pilav gününde buluştu

Ticaret Meslek Lisesi Mezunları pilav gününde buluştu

Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi Mezunları düzenlenen pilav gününde buluştular. Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi Mezunları Derneği’nin düzenlediği pilav gününde bir araya gelen mezunlar anılarını tazelediler.

atc2

Ticaret Meslek Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen pilav gününe Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, İl Müftüsü Muhammed Gevher, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan ve okulun mezunları ve öğrencileri katıldı. Soma’da yaşamını yitiren şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra başlayan programda konuşan Okul Müdürü Fahrettin Üstündağ şu şekilde konuştu: “Öncelikle Soma’da meydana gelen vahim kaza da, yaşamını yitiren tüm şehit madencilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de başsağlığı diliyorum. Ticaret Meslek Lisesi’nin acısı büyüktür. Kahramanmaraş’ın yarım asırlık çınarının dalları olan, sizlerle bir arada bulunmaktan gurur duyuyorum. Bu çınardan mezun olan, Şuanda ülkemizin ve ilimizin değişik kademelerinde çalışan, bürokrat, mali müşavirleri ve bütün mezunları selamlıyorum. Aramızda bulunamayan mezunların gönüllerinin yanımızda olduğunu hissediyor, onlara buradan selam gönderiyorum. Ebediyete intikal etmiş tüm mezunlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.”

atc5

AMACIMIZ ESKİ ANILARIMIZI CANLANDIRMAKTI

Kahramanmaraş Ticaret Meslek Lisesi 50. Yıl Pilav Günü Etkinliği Tertip Komitesi Başkanı Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Ahmet Karacan ise şunları kaydetti: “Sevda denilen şey, yaşanan hatıralardır. Sanatımızın bu güzel şarkısının sözü, bana son günlerde çok daha anlamlı gelmeye başladı. Okulumuzun 50’inci yılında sizleri burada görmek gerçekten mutluluk vericidir. Amacımız okulumuzun kuruluşunun 50’inci yılı münasebetiyle bir etkinlik yaparak eski anılarımızı canlandırmaktı. Buraya gelen tüm mezunlarımıza, öğrencilerimize ve tüm mezunlara teşekkür ediyorum.”

atc1

BURADA MEZUN ÖĞRENCİLERİ VE HALEN OKUYAN ÖĞRENCİLERİ BİR ARADA GÖRMEK GÜZEL

Konuşması sırasında Soma’da yaşanan maden kazasında yaşamını yitiren şehitleri de anan Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan: “Böyle bir güzel günde sizlerle birlikte olmak benim için gururdur. 50 yıl önce burada eğitim öğretime başlamış olan, bir kısmı emeklilik çağına gelmiş olan birtakım insanlarımız, bunların yanında eğitim- öğretimine devam eden öğrencilerimizin hepsini bir arada görmek gerçekten güzel bir şeydir. Burada okul müdürümüz bahsettiği gibi ülkemizin hiç arzu etmediği bir facia, bir musibet yaşadık. Soma’da meydana gelen bu facia hepimizin yüreğini dağladı. Onlar ailelerine helal rızık götürmek için çalışan insanlardı. İnancımıza göre bu yolda çalışanlar şehit olarak kabul ediliyor. Bizde onları şehit olarak anıyoruz. Allah hepsine rahmet eylesin. Milletimizin ve ailelerinin başı sağ olsun diyoruz, acılarını hep beraber yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

atc4

LİSE YILLARI UNUTULMAZ GÜNLERDİR

Lise yıllarının unutulmaz günler olduğunu belirten Alkan sözlerine şu şekilde devam etti: “Mezun olmak ve tekrar bir araya gelmek güzeldir. Gazeteci Mehmet Fiskeci buradan ilk mezun olanın kendisi olduğunu söyledi. Öyle deyince benimde hatıralarım yenilendi. Bende lise düzeyinde okuduğum yıllarda ilk mezun olan öğrencilerden birisiydim.  Dolayısıyla bu tür günler çok önemli günlerdir. 50 yıl eğitim ve öğretime hizmet vermiş, ticaret meslek lisemiz buradan mezun olanlar içerisinde her alanda büyük başarılara imza atmış insanlarımız var. Arkasından yeni gelenlerin de daha başarılı olmalarını diliyorum. İlimizde yapımı tamamlanan Mesleki Eğitim Kampüsü içerisindeki Ticaret Meslek Lisemizi, yeni eğitim öğretim yılından itibaren hizmete açıyoruz. Ayrıca bakanlığımızdan bu sene 36 derslikli bir ticaret meslek lisesinin yine eğitim öğretime açıyoruz. İnşallah hep birlikte onunda temellerini atıyoruz. Buraya eski anılarınızı tazelemek için geldiniz, eski arkadaşlarınızı görmek için geldiniz. Hatıralarınızı canlandıracaksınız. Bu programı tertip eden herkese teşekkür ediyorum.”

atc

TİCARET MESLEK LİSELERİ BİZİM ARKA BAHÇEMİZDİR

Ticaret Meslek Liselerinin odalarının arka bahçesi olduğunu ifade eden Kahramanmaraş Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Arif Şen şöyle konuştu: “Bu ticaret meslek lisesinin biz mali müşavirler için önemi vardır. Nedenine gelince burası bizim arka bahçemizdir. Buradaki yetişen öğrencilerin yanımızda, işin mutfağında yetişerek  firmaların ara eleman ve ya mali müşavir şeklinde yetişiyorlar. Bu nedenle bu okulla ilgili etkinliklerde sahip çıkma adına ön sıralarda yer almayı isteriz. 7 Güzel Adam dizisini seyredince de zaten bizimde lise anılarımız canlanıyor. Bugüne vesile olan başta Ahmet Bey’e ve komite ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

HAYATIMIZ BURADA ŞEKİLLENDİ

1973 yılı Ticaret Meslek Lisesi mezunu olan Konya Selçuk Üniversitesi eski Rektör yardımcısı ve MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akgemci ise şunları kaydetti: “Ben 40 yıl önce bu okuldan mezun oldum. Bu bina o zamanlar yoktu, bura bir bahçeydi. Burada bizim 3 yıl, tam delikanlılık yıllarımızda, hayata hazırlanışımızın, sevdalarımızın, aşklarımızın, burada fikirlerimizin, arkadaşlıklarımızın oluşmasının temelleri burada atıldı. Lise kurumları diğer öğretim kurumlarımızdan çok daha farklıdır. Burası tüm hayatın şekillendiği gerçek bir mekteptir. Dolayısıyla bu okulda geçen günleri bizlere tekrar hatırlattıkları için Pilav Gününü düzenleyen kuruma teşekkür ediyorum. Bunun devamını diliyorum. Ticaret Liselerinde okuyan arkadaşlar, bu okulu iyi değerlendirirlerse diğer okullara göre 1-0 önde başlarlar. Çünkü burada bir meslek kazanıp hayata atılıyorlar. Muhasebecilik gibi bir temel mesleği kazanıyorlar. Buradaki öğrencileri de böyle tercihte bulundukları için kutluyorum. Bundan sonraki hayatlarında da onlara buranın bir fırsat olmasını diliyorum.”

atc3

Programın ardından okul mezunları kendi dönemindeki arkadaşları ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Tören Sonunda Tertip Komitesi emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co