Teşekkürler Rektörümüze

Teşekkürler Rektörümüze

Burası : Somali değil !..

Afrika ülkesi hiç değil !..

Fakir bir İslam ülkesi de değil !..

Ama bir kap çorbaya muhtaç öğrenciler var..

Bir kap çorba ..başında : beş öğrenci

Bir kap çorbaya beş öğrenci birden ekmek batırarak yiyor ve  karınlarını doyurmaya çalışıyor..

Yer: KSÜ ve imkansızlık içinde okumaya çalışan öğrenciler.

Yurt bulamayan: 3-5 beşi bir evde kalan yarım aç, yarım dok fakir öğrenciler ve yardıma muhtaç öğrenciler..

Böylesi de var mı ? demeyin: Çok fazla..

28 Kasım 2014 günü görevi KSÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan dan devir almaya hazırlanan  : yeni rektörümüz Prof.Dr. Durmuş Deveci ile bir süre sohbet ettik..

28 Kasım 2014 Cuma günü sabah görevi devir alacağını ve bugünden sonra hayırlı olsun ziyaretine gelecek olan dostlarının çiçek gönderme yerine: Çiçek Parasını Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Vakfına bağışlayarak banka dekontlarını göndermeleri halinde fakir öğrencileri bir kap çorba verilmesi vesile olacaklardır.. diyarek bugünden peşin teşekkürlerini bildirdi.. Bizde KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci beye teşekkür ediyoruz ince düşüncesi için..

KSÜ vakfı 1992

Gazetecilik mesleğini yanında : KSÜ Vakfının kurucu üyesiyim : Şu anda da yönetimde Genel Sekreter görevini yapıyorum.. bu sebeple vakıf ile alaklı bilgi vermek istiyorum..

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, onursal başkan ve vakfın doğal üyesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç vakıf doğal üyesi

Milletvekilleri : Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Durdu Özpolat, Mesut Dedeoğlu, Sıtkı Güvenç, Sevde Bayazıt Kaçar, Dr. Yıldırım Ramazanoğlu  doğal üyemizdir..

Defterdar Mehmet Ay, Cumhuriyet Başsacısı Mustafa Yabanoğlu, KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu  başta olmak üzere kurumlar ve başkanları doğal üyemizdir..

KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci, Fakülte Dekanları, Meslek Yüksek okulu müdürleri de vakfımızın doğal üyesidir..

Bununla beraber de 178 kurucu üyemiz bulunmaktadır..

1992 yılında kurulan KSÜ Vakfı

10 yıl aktif hizmet verdikten sonra yönetim zafiyeti sebebi ile uzun süreden beri atıl halde duruyordu..

Geçen hafta genel kurulu yapılan vakıf başkanlığına Muzaffer Çaylı gelmesi ile vakıf yeniden harekette geçmeye hazırlanıyor..

Önümüzdeki 2015 / 16 eğitim öğretim döneminde burs vermeye , fakir öğrencilere yardım yapmaya ve bunun çalışmasını başlattı..

Böyle bir dönemde en büyük destek : KSÜ Rektörü Prof.Dr. Durmuş Deveci den gelmesi biz vakfı yönetimini çok fazlası ile mutlu etti..

Belki bu yazımıza çiçekçiler kızacak ama : o Çiçek parası kaç fakir öğrenciye çorba parası olacak, belki bir çay , bir simit parası olacak.. KSÜ de okuyan binlerce öğrencinin yüzü gülecektir..

Allah çiçekçilerimize helal bol kazanç versin ama, bir defalık da olsa sizin çiçek paralarınıza talip olduk..

Bir çok fakir öğrenciye gıda yardımı olacağını düşünün , onun için bize kızmayın..!

KSÜ Vakfı inşallah önümüzdeki dönemde Fakir öğrencilerin umut kapısı olacaktır.. onun için Vakıf üyelerini ve KSÜ Rektörümüz önümüzdeki günlerde bir araya getirecektir..

Rektörümüze hayırlı olsun ziyaretine gidecekler için : Çiçek parasını yatıracakları banka ve hesap numarası aşağıda ki şekildedir…

Garanti Bankası Kahramanmaraş Şubesi

Hesap No : 118 / 6299841

İBAN: TR460006200011800006299841

Hesabına yatırarak : arzu edenler, Dekontunu vakfa veya Rektör sekreterliğine bıraka bilirler, sonunda hepsine birden teşekkür edeceğiz..

KSÜ Vakfı öğrencilerimize burs, yurt dışına gidecek olan araştırma görevlilerine destek çıktığı gibi KSÜ eli kolu olmaya devam edecektir..

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co