Terörün hedefi ülke bütünlüğüdür

Terörün hedefi ülke bütünlüğüdür

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikci

Terörün hedefi ülke bütünlüğüdür

KAHRAMANMARAŞ/ Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, Ankara’da yaşanan ve 97 yurttaşımızın hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısını kınadı ve terörün hedefi ülke bütünlüğüdür ,” dedi.

Başkan Atıf Şirikçi, Cumhuriyet tarihimizin en büyük terör saldırısını kınadığı açıklamasında, hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifalar dileğinde bulundu.

Şiddet bataklığına çekilmek isteniyoruz

Şirikci : Başkent’in göbeğinde düzenlenen hain saldırı ile ülkemizin terör ve şiddetin bataklığına çekilmek istendiğini kaydeden MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, “Bu saldırı aslında, diğer terör saldırıları gibi milletimizin birlik beraberliğini ve kardeşliği hedef almıştır.Terör, o çirkin ve karanlık yüzünü bu kez de Ankara’da kendini göstermiştir. Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırısı, hepimizi derinden üzmüş, tarifi imkansız bir kedere boğmuştur.” dedi.

Amaçlarına ulaşamayacaklar

Şirikci : Saldırının toplumun birlik, beraberliğine, kardeşliğine yönelik hain bir saldırı olduğunu ve lanetlediklerini dile getiren Şirikçi, “.Terör bir insanlık suçudur.  Terörün, dini, milleti, ırkı olmaz. Ancak hainler bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Burada milletimize düşen görev, sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir.” diye konuştu.

Hain çabalar boşa çıkacak

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Atıf Şirikçi, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bin yıldır birlikte yaşama kültürü olan, acıyı ve mutluluğu hep birlikte tatmış bu coğrafyanın insanlarını ayrıştırma çabaları boşa çıkacaktır. Türk Milletinin büyümesini istemeyenlerin bu oyunu milletimizin sağduyusu ile kırılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemize, milletimize ve birliğimize yönelen canice saldırıları bir kez daha kınıyor, geleceğini kan ve rant üzerine kurmuş terör örgütlerini lanetliyor, hain terör saldırısının faillerinin, azmettiricilerinin bir an önce tespit edilerek, adalete teslim edileceğine yürekten inanıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co