TERÖRÜN ARKASINDA DURANLARA

TERÖRÜN ARKASINDA DURANLARA

 

Savaş, çatışma, terör, zulüm, şiddet nedeniyle dünya genelinde evini terekedenlerin sayısı 65 milyona ulaşmış durumda…

Sözü son terör olayına getirmek istiyorum. Hatırlarsınız üzücü olay sonrası Reina saldırısına ilişkin ilk açıklama İstanbul Valisi Vasip Şahin’den geldi. Şahin, saldırının bir terörist saldırı olduğunu ve ilk belirlemelere göre 39 kişinin öldüğünü, 40 kişinin de yaralandığını açıkladı. Reina saldırganına ilişkin bilinen bilgiler oldukça sınırlı. Teröristin, Reina’ya bir taksiyle geldiği de belirlenen saldırganın bindiği taksi emniyet güçlerince incelemeye alındığı bildirildi.

Tabi ki güvenlik güçlerimiz daha önceki terör olaylarını nasıl ortaya çıkartmış ise bunu da ortaya çıkartacaktır. Çünkü polis enselerinde. Görünen o ki, bu adam profesyonel bir cani. Belki ki yine toplumu ayrıştırmak istiyorlar.

 

SOKAKTAKİ İNSAN HERŞEYİN FARKINDA

Hafta sonu sevgili dostum, İbrahim Gülsu ile bir çay içelim istedik, iki farklı mekana uğradık, birincisi köyle vatandaşlarımızın olduğu bir işyeriydi, çayı içerken bir yandan da gazeteleri okumaya başladık ve tabi ki gündem ülkümiz üzerinde oynanan oyunlar ve terör olayları…

Hocam, Reani saldırısı ile ilgili sen neler düşünüyorsun? Dedi, ben kendisine cevap vermek yerine, çevremizde bizimle çay içen hemşehrilerimize dönerek, siz ne düşünüyorsunuz? Diye topu onlara attım.

Onlar, siz gazetecisiniz, bize bu olup bitenleri  bize anlatmalısınız şeklinde konuşunca; “Benim ne söyleceğimden çok sizin ne düşündüğünüz önemli , bizler vatandaşın düşüncelerini önemsiyoruz deyince, anlatmaya başladılar. (Bu arada çay içtiğimiz yerde vatandaşın dikkatlice haberleri izlediğini belirtek isterim. Keza cep telefonlarıyla da olup bitenler araştırılıyor) Neyse, vatandaşın birisi, “Abi bence terörü ABD ya da İngiltere körüklüyor!” dedi. Bir diğer üst akıl diye cevaplandırdı.

Biri hiç konuşmuyordu, sen ne düşünüyorsun diye sordum, meğer ahrazmış. Olsun nasıl olsa duyuyormuş, duyduğuna göre birşeyler söylersin dedim. Sustu, peki bunu bir müslüman yapar mı? diye sorunca hemen diklendi, elleriyle işaretler yaptı ‘kesinlikle’ dercesine bir takım sesler çıkartı. Sanki, bir müslümanın adam öldürmeyeceğini haykırmak istercesine kızgınlığını ifade etti ve rengi değişti…

 

VATANDAŞ OYUNU BOZAR

Bu terörün arkasında duranlar inanın yanılıyor. Niye mi? Çünkü sokaktaki, köydeki, dağdakı insan herşeyi biliyor ve takip ediyor, olup bitenlerden haberdar.

Terörün arkasında uluslar arası para babaların olduğunun farkındayız ve ülkemize gözdağı vermeye çalışıyorsunuz, size boyun bükmemizi , diz çökmemizi istiyorsunuz yalnız bu defa hesap yanlışı yapıyorsunuz…

Artık siz de kabul edin, yıldıramayacaksınız.

Bu süreçte, bizi sucu/bucu diye bölemeyeceksiniz.

Ey para babaları,

Ey silah tüccarları,

Ey uyuşturucu baronları,

Ey, petrol ve doğal gaz için her türle oyunu yapan emperyalist uşakları;

Hesabınız tutmayacak.

“Başaramayacaksınız!

Bölemeyeceksiniz!

Kenetleneceğiz

Oyunlarını bozacağız!

Şimdi de”Laik yaşam tarzı” üzerinden, Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorsunuz!

Siz ateşle oynuyorsunuz, Anadolu’nun en ücra köşesindeki insanlar bile sizi artık yakından tanıyor, bu oyunu da  boşa çıkacak.

Sonra bu ateş, sizi de yakacak.

Çünkü Allah Hakimdir, Adildir ve intikam sahibidir. Mazlumun hakkını sizde koymayacaktır.

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co