TERÖRE VATANDAŞ TEPKİSİ

TERÖRE VATANDAŞ TEPKİSİ

Barış sürecini bu ülkede yaşayan ve sağduyulu düşünen herkes destekledi. Kardeş kavgası olmasın, herkes huzur içinde yaşasın, ülke büyüsün, büyüyen kaynaklardan vatandaş daha fazla faydalandırılsın. Terörü harcanan milyarlar, yol-su-elektrik-hastana-üniversite ve hava alanı olarak vatandaşa dönsün v.s…

Bu ülke insanı, bu ülkede yaşayan herkesi kardeş bildi,  Kürt-Alevi-Sünni-Çerkez-Laz-Çeçeni Türkler sevdiler, kendilerinden bir parça olarak gördüler.

Ara sıra bizi sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Kürt-Kürt diye ayıranlara fırsat verildiyse de toplum bilinçlendikçe bu konuda kapatıldı.

Çünkü İslam dini, bölücülüğü ve ayırımcılığa karşıydı, bizler Müminler kardeştir diye ayırıma karşı durduk. Doğu insanı anlamaya çalıştık. Yapılan bir haksızlık varsa, bunun giderilmesi için çaba sarf ettik.

PEKİ PKK NE İSTİYOR?

Kendim terör uzmanı değilim, internetten konuyu araştırdığımızda karşımı şu bilgilere ulaştık. Ulaştığım bilgilerde önemli bulduğum konuların altını da çizerek size aktarayım.

PKK Vikipedi bakın konuya şu şekilde aktarıyor, özetle sizlerle paylaşıp, sonra konuyu toparlayayım. “ Kürdistan İşçi Partisi Kürtçe isminin kısaltmasıyla PKK  Türkiye’nin doğu ve güneydoğusu, Irak’ın kuzeyi, Suriye’nin kuzeydoğusu ve İran’ın kuzeybatısını kapsayan bölgede bir devlet kurmayı amaçlayan ve bu amaçla söz konusu toprakların Türkiye sınırları dâhilinde kalan kısmına sahip olabilmek için güvenlik güçleri, köy korucuları ve sivillere karşı eylem yapan yasadışı silahlı örgüt… PKK, 7. Parti Kongresi’nde bağımsız bir Kürdistan fikrinden vazgeçtiğini açıklamıştır.

1974 yılında Abdullah Öcalan tarafından kurulan PKK’nın ideolojisi, Marksizm-Leninizm üzerine kuruludur. PKK’nın başlangıçtaki amacı; Kürdistan diye tanımlanan, Kürtlerin de yaşadığı, Türkiye’nin doğu ve güneydoğusu, Irak’ın kuzeyi, Suriye’nin kuzeydoğusu ve İran’ın kuzeybatısındaki bölgede, bağımsız sosyalist bir Kürt devleti kurmaktı.

Bazı politikacı ve yazarlara göre, PKK, terör eylemleri için bazı Marksist-Leninist örgütler ile işbirliği yapmıştır. Bununla birlikte PKK’nın bazı ülkelerden maddi, manevi ve politik destek gördüğü öne sürülmektedir. Eylemlerinin finansmanının büyük bir kısmı yurt dışından sağlanmaktadır.

PKK; Avrupa Birliği, ABD, Birleşmiş Milletler ve NATO ve bölgedeki Türkiye, Suriye, Irak, İran gibi birçok ülke ve uluslararası kuruluş tarafından terör örgütü olarak kabul edilmiştir. Ayrıca; ABD’nin uyuşturucu kaçakçıları listesinde yer almaktadır. T.C. Emniyet Genel Müdürlüğünün yayınladığı “Türkiye’de hâlen faaliyetlerine devam eden başlıca terör örgütleri” listesinde “PKK/KONGRA-GEL (Kürdistan Halk Kongresi-KHK)” adıyla yer almıştır.

TÜRKİYE’NİN BÖLGESEL GÜÇ OLMASINI İSTEMİYORLAR

Lozan ile Türkiye’nin önünü kesen sözde dostlarımız, Türkiye’nin yöresinde bölgesel güç olmasını istemiyorlar.

Nasıl insan bünyesinde bir ağrı, sızı, hastalık olduğunda kafasını kaldıramıyorsa, ülke içinde meydana gelen terör olayları da ülkelerin başını ağrıtır ve kafasını kaldıramaz duruma düşerler.

Ancak Türk Milleti köklü kültürü ve tarihten gelen şuuru ile 40 yıldır devam eden terör hastalığını da cerrahi müdahale yaparak bu sorunu da yenecektir.  

Sokaktaki insan bu defa terör olayının kökünden halledileceğine inanmış, devletinin, güvenlik güçlerinin yanında yer alıyor.

Burada basına, sivil toplum örgütlerine, aydınlara, uzmanlara önemli görevler yaşıyor. Şu ulusal basında yıllardır yeşil görünen ama bize bile kızıl rengini perdeleyen, Müslümanları aldatan, terör odaklarının ağzı ile haber yapan gazetelere halkımız çok kızgın.

Onlar şunu bilsinler ki, yıllardır İslam’ın bayraktarlığını yapmış Türk ve Kürtleri birbirinden ayıramayacaklardır. Türk insanı bölücülerle bir olanları da tükürüğü ile boğacaktır.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co