Teröre Pirim verme!

Teröre Pirim verme!

Önceki gün Şanlıurfa Suruç’ta meydana gelen hain saldırı sonrasında, akşam izlediğim kadarı ile bugün bu konuyu yazacaktım !.. ama gereken cevapların verildiğini sanıyorum, Başbakan Ahmet Davutoğlu:” TBMM de bulunan 4 partinin siyasi lideri olarak gelin birlikte gidelim, ortak kınama yapalım” sözünün ne anlama geldiğini herkes anlamıştır.

İstanbul hava alanı, 3. Köprü projesi, Nükleer santral inşaatı, uçak fabrikası, yerli otomobil fabrikası ve markasının çıkmasını istemeyen batının desteklediği IŞID Terör örgütü ve sonrası akan kan ve Barış sürecine vurulan darbe !..

Mübarek Ramazan Bayramı dolayısı ile kına satışı fazla oldu elde kına kalmadı! yoksa “Barış süreci” Çözüm Süreci rafa kalksın!” diyenlere kına gönderecektim.. Adıyaman da Mehmetçik şehit edildi.. Akan kanın kime ne  faydası var ?..

Bu mukabil bir saldırı : Almanya ve AB ülkelerinde ABD de olsa 10 binlerce kişiyi polis kuş avlar gibi avlardı.. kimsenin de kıkı bile çıkmazdı ! ya Türkiye de !….

Gurbetçilerimiz yaz tatili sebebi ile ülkemize geliyorlar, onlara sorun ! Almanya da böyle bir olay olsa Polis ne yapardı onu sorun !

Türkiye’yi Suriye savaşın içine çekmeye çalışanlar, Güneydoğu da yeniden kan dökülmesini isteyenlerin çabasına pirim vermeyelim !.. Adı çözüm süreci olur, başka bir şey olur , artık kan dökülmesin !

Terörün : dini, milleti, ırkı, rengi olmaz, terör nereden gelirse gelsin vahim sonuç ortaya koyar işte 31 gencimizi bir saniye de kaybettik, güneydoğunun tamamını versen birini canını geri getiremezsiniz !.. uyanın artık uyanın, çocuklarınıza sahip çıkın terör ve şiddetin yerini artık barış almalı, çözüm süreci almalı.. barış ve kardeşlik olmalı !

Her şeyi konuşalım: tartışalım ama şiddet’e hayır diyelim..

Konuşurken: hakaret yok, bir birimize saygılı olmalıyız..

Herkes kendi düşüncesinin güzel yanını anlatmalı beni ikna etmelidir..

Kavga ve şiddet’e hayır diyelim..

Türkiye Cumhuriyeti yasaları ile artık devlet olmalı, Türkiye de devlet yok artık biz devletimizi istiyoruz, gücünü görmek istiyoruz, şehit ve kan akacak sa da aksın artık biz devletimizi istiyoruz..

******

Aranızda selamı yayın

Sabah bir dostumuzu gördüm: Yürüyerek şehre geliyor, hayırdır dedim ! otomobil selam vermeyi unutturdu, aracı oğluma bıraktım, ben yayan selam vererek işe gidiyorum! .. dedi..

Teknoloji iyi güzel ama bazı özelliklerimizi de unutturuyor..

Selam verince, bazıları almıyor. Selam almak farz değil mi? Diyor dostumuz..

Evet, selam almak farzdır. Selamı mazeretsiz almamak, haramdır. Bütün nafile ibadetler, selam almanın yanında, denizde damla bile olamaz. Farzın önemini düşünerek, selamlaşmayı büyük bir nimet bilmelidir. Bir hadis-i şerif meali şöyledir:

(Allahü teâlâya yemin ederim ki, mümin olmadıkça Cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de, mümin olamazsınız. Size, bir amel bildireyim de, onunla birbirinizi seversiniz: Aranızda selamı yayın!) [Müslim] sözün özü bu..

Sevgili dostum bunu yapıyordu sabah aslında bunu yazacaktım baştan sona ama olay sıcak olunca terör başı çekti.. kısaca geçtim..

Her fırsatta selam vermeyi ganimet bilmelidir. Selamlaşmayı yaymak çok sevaptır. Birkaç hadis-i şerif meali:

(Selamlaşmayı yayarsanız Cennete girersiniz.) [Taberani]

(Selamlaşmayı yaygınlaştırın, yemek yedirin, [salih] akrabayı ziyaret edin, gece herkes uykuda iken namaz kılın, sonra selametle Cennete girin.) [Darimi, Tirmizi]

(Amellerin en iyisi, selamlaşmayı yaymaktır.) [Eşiat-ül-lemeat]

(Yalnız tanıdıklara selam vermek kıyamet alametidir.) [Taberani]

(Karşılaştığınız arkadaşa selam verin. Eğer aranıza ağaç, duvar, yahut taş gibi bir engel girip de sonra karşılaşırsanız tekrar selam verin.) [Ebu Davud, İ.Mace]

Bunun yolu da : aracınızı park yerine bırakın, yaya olarak esnaf dostlara selam vererek gidin- gelin ki sevgi ve muhabbet artsın..

Bugün Türkiye’nin birlik ve beraberliğe har zaman kinden fazla ihtiyacı var, başımızda bir terör belası var, bir birimizi sevelim.. bir birimizi sayalım, ama hakaret yok, kaba kuvvet yok..

Sevmenin yolu: gelmeyene gidin, selam vermeyene de selam verin böylece hem imanızı kurlarsınız hem de sevgi tohumlarını ekersiniz..

Allah’ın selamını verin !

Selâmün aleyküm diye selâm vermek caiz ise de esselâmü aleyküm demek daha iyidir. Selâmün aleyküm denince, ve aleyküm selâm demek farzdır. Esselâmü aleyküm denince de, Ve aleykümüsselâm denir.

Allah’ın selamını yayın

Barış süreci ve kardeşlik önemli, çözüm olsun, artık kan akmasın, gençlerimiz ölmesin diyorum.. lütfen teröre pirim vermeyelim..!

İyi günler

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co