TERİM’DEN TRT’YE AMBARGO!

TERİM’DEN TRT’YE AMBARGO!

TERİM’DEN TRT’YE AMBARGO!

Büyük ümitlerle milli takımın başına getirilen Fatih Terim Avrupa şampiyonasında istediğini alamadı. Olabilir başarılı olmak istedi, Türkiye’yi coşturmak istedi olmadı, buraya kadar anlarım, anlayamadığım ise devletin kanalına demeç vermemesi, konuşmama kararı almasını anlayamıyorum.

Sayın hoca; siz devletin takımının başında değil misiniz? Milli takımın başında, dünyada en çok parayı alan teknik direktörden biri değil misiniz? O halde devletin kanalı olan TRT’ye demeç verme bilgi aktarma sorumluluğunuz vardır. Bırakın bu kibirli tavırları da biraz tevazulu olun. Tarih Profesörü Ahmet Şimşirgil’ in görüşlerini beyan etmesi kadar normal ne olabilir? Buna kibirli bir eda ile neden yorum yapıyor gibi tepkinizi anlamak mümkün değil, Şimşirgil hakaret mi etti? Oyuncuları aşağılayıcı bir söz mü sarf etti? TRT’de “Gündem Ötesi” programda sunucu Pelin Çift’ in “hocam üzüntülüyüz Milli takımımız yenildi” sözüne karşılık Şimşirgil “bizde üzüldük milli bir maç milli bir duygu insan coşmak sevinmek istiyor, oyunculardaki gayreti, heyecanı görememek, daha da üzüyor oraya çıkanlar seçilmiş insanlar milli ruhtan uzak oyun oynadılar” demesi kadar normal ne olabilir?

Soruyorum Terim’e siz oyundan memnun kaldınız mı? O halde bazen eleştirilere karşı susmasını da bileceksin. Hem başarılı olamayacaksın, hem de kimse sesini çıkarmayacak öyle mi? Yok, öyle bir şey, başarısızlığı birazda kendinde ara. Takıma hırs, inanç aşılayamadın, bunu yapabilecek tecrübeye sahiptin ama olmadı. Takım sıradan bir maça çıkıyor gibi sahadaydı iki maçtan bir puan çıkaramadın. İnanç, azim, heyecan yoktu. İnanmanın başarma üzerindeki etkisini siz çok iyi bilirsiniz, başarılı olduğunuzda milletin takdirini kibirle dinlerken, başarısızlığınızda da eleştirilere açık olun, bu erdemliliği gösterin ki milletin gönlündeki yeriniz sabit kalsın.

Fatih Terim’e,  kızına, Arda’ya ve takıma yapılan tasvip etmediğim hakaretleri de şiddetle kınıyorum.

Profesör Ahmet Şimşirgil nezaket ve edep kurallarını çok iyi bilen, uygulayan önemli bir tarihçimizdir. Bırakında tarihle bağ kurarak milli şuurdan birkaç kelam eylesin.

Ne demişti? “Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri; İstanbul önüne geldiğinde yetmiş bin kişilik orduyu yarım saat içinde nasıl yerleştirdiğini anlattı.” Milli ruh ve disiplinden bahsetti. Milli takımda böyle ruh olmalıydı, Bu ruh yoktu. Şimşirgil’ in bahsettiği ruh var mıydı Sayın Terim? Bu ruhun olmadığını sizde biliyorsunuz da kibrinizden kabul etmiyorsunuz.

Peki, TRT’ye neler oluyor?

TRT Terim’in ambargosuna mağlup oldu. Serdar Tuncer’in sunduğu “Ramazan Sevinci” programına davet edilip anonsları yapılmasına rağmen programa çağrılmaması da garip değil midir?

Profesör Ahmet Şimşirgil hoca gençliğin dimağlarına doğru bilgilerle tarih şuurunu, şanlı tarihimizi nakşetmek için gecesini gündüzüne katıyor.

Fatih Terim sizde; takıma Milli bir ruh verseydiniz de necip milleti sevince boğsanız olmaz mıydı?

Sahi siz; din alimiydiniz değil mi? Hani oruca fetva veriyorsunuz ya!..

Muhabbetlerimle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co