Tepkimizi göstermek güzelde

Tepkimizi göstermek güzelde

Tepkimizi göstermek güzelde

Çare nedir ?

Bugün dünyanın anladığı iki kelime var..

Her türlü savaş araç gereçlerini seri üreten ülke olacaksın ! : Yani Güç

Ekonomisi güçlü ülke olacaksın !..: Ekonomi

Güç ve Ekonomi kimin elinde ise o dünyanın jandarması demektir..

100 adet savaş uçağım düşse önemli değil bir haftada 100 uçak imal eder yeniden harekette geçerim diyorsan, topumu , tankımı kendim yaparım, füzeleri kendim üretirim,  diyorsan mesele yok.. güç sende demirtir..

Dünya benim paramı kullanmak zorunda (Dolar gibi) ben istediğim ülkeye müdahale ederim diyorsan yine mesele yok ekonomisi güçlü ülkesin demektir..

Güç ve ekonomi..

Yukarıdaki saydıklarımın hiç biri yoksa : Tek yapacağım bir şey var oda güçlü ülkelerin malını satın almayacaksın.. ancak onları öyle vura bilirsin..

Bu iş bağıra çağıra olmaz: yaptırım ister ! yaptırımın yolu da o ülkenin malını satın almayacaksın ..

Cuma namazı Gazze için , Şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldık, bağırdık çağırdık, protesto ettik.. çare mi ? değil..

Çare İsrail malını almayacaksın- satmayacaksın, yerli mala yöneleceksin.. onların ülkesine gidip para bırakmayacaksın !..

Çare : İsrail şirketlerini Türkiye de ürettiği veya ital getirip sattıkları yüzlerce kalem malı var onları almayacaksın ?..

Bugün ülkeleri ya : Silahla vurursun !.

Yada ekonomik olarak vurursun !..

Türkiye olarak bizim : Silahla vurma gücümüz yok, kötü Suriye karşı bizi korusun diye Almanları çağırdığımız bugünde İsrail’i vurma imkanımız yok..

İsrail ile savaş’a girme imkanımız da yok..

Türkiye’nin bugün için savaş gücüde yok..

Tek gücümüz : Tüketim, İsrail malını almamaktır..

Uçak gemisini yaparsak, Kendi füzelerimizi üretirsek, yerli savaş uçağı, helikopterimizi yaparsak, yerli tank, top, tüfekle o zaman bir yerlere kafa tuta biliriz..

Gelin bağırma yerine şunu yapalım:

Her ne olursa olsun İsrail malını almayalım..

Benzeri mallar : İsrail malından pahalı bile olsa yerli malını alalım , ekonomik savaş’ta İsrail’in sırtını yere getirelim..

Türkiye 75 Milyonluk Pazar ve bu pazarı İsrail kayıp etmek istemez..

İslam alemi bir araya gele bilse : İsrail çok çabuk dize getiriz, Büyük Pazar olan İslam alemi İsrail karşı ancak ekonomik olarak karşı koya bilir..

Silah ve Ekonomi karşısında hiçbir ülke duramaz, Buna İsrail de dahil, İsrail’in Türkiye sattığı bu kadar kalem mal var bunlara karşı ambargo koymamız meseleyi kökten çözecektir..

İsrail’i  protesto etmenin tek yolu onların malını almayacağız..

Para bu : herkesi bozar, İsrail para karşısında dayanamaz.. onu dize getirmenin tek yolu İsrail ile ilişkilerimiz kesmektir..

Türk halkı olarak Gazze deki kardeşlerimize destek vereceksek İsrail malını almayacağız, satmayacağız ülkemize girmesine izin vermeyeceğiz..

Bağırarak – çağırarak bir yere varamayız ?

Yaptırım gerekli.. ekonomik olarak İsrail’i vurmaktır..

Gazze için İsrail mallarını protesto ede biliyor musun ?

İsrail malı almıyorum diye biliyor musun ?  mesele burada

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co