Temel atıldı Darısı Açılışa

Temel atıldı Darısı Açılışa

TEMEL ATILDI DARISI AÇILIŞA!

Aylardır kamuoyunu meşgul eden, yapılır, yapılamaz tartışmalarını arkada bırakarak 3. Havalimanı’nın temeli 07.06.2014 tarihinde tüm karşı çıkmalara ve engellemelere rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından muhteşem bir törenle temeli atıldı.

Ne oldu karşı gelenler elinize ne geçti veya bu büyük projeye engel olabildiniz mi?

Bırakın artık bu manasız karşı gelmeleri, birde memleketin, ülke’nin menfaatine olan hizmetler de bir olma erdemliliğini gösterin. Ama nerde? Siz böyle yaptıkça milleti sizden uzaklaştırıyorsunuz.

Bu bakış açısı ile iktidar yolu değil yarın muhalefet yolu da zor gözükür. Şimdiye kadar muhalefet her zaman her şeye karşı gelmek anlayışı ile yapıldı ve yapılıyor. Bir defa da bir hizmette köstek olmayı bırakıp destek olun da bu millet size biraz inansın.

Muhalefet her şeye karşı gelmek değil beyler! Cennet mekân merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ülke menfaatlerini ön plan da tutar destek olma erdemliliğini gösterirdi, ruhu şad olsun.

Temel atma törenin de konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan  “Milletimin bu hizmetle gurur duymasını arzuluyorum.” Diyor. Haklıda böyle Dünya çapında bir projeyle gurur duyulur.

İlk etabın 29 Ekim 2017 ‘ de açılış müjdesi veren Başbakan Erdoğan “İnşallah ilk etapta yıllık 70-90 milyon yolcu kapasiteli olarak hizmet verecek Türkiye Dünya’nın en büyük havalimanını inşa etme seviyesine ulaştı aslında biz havalimanı değil zafer anıtı inşa ediyoruz.” diyerek haklı gurur yaşadıklarını ifade etti.

Gurur duyacağımız bir proje gönül arzu ederdi ki; ülkenin tamamı bu Dünyanın gözü olduğu bu havalimanına destek olsun ama muhalefet ve yanlıları aynı zihniyette karşı gelmek, köstek olmak.

Ne oldu? Temel atıldı yarın ilk etap daha sonra tamamı hizmete başlayacak.

Yıllık 150 Milyon yolcu kapasiteli

500 Uçak kapasiteli

70 Bin kapasiteli oto park

680 Bin M² ana terminal büyüklüğü

6  adet  pist sayısı

6,5 Milyon M² Apron saha büyüklüğü

Daha ne istiyorsunuz? Eksik varsa söyleyin de tamamlansın. Almanya basını biz yapamadık Türkler yaptı diye eziklik duyuyorlar. Böyle bir projeye yani Zafer anıtına saygı duyulmalı, duymayanlar kendi bilir,  ben saygı duyuyorum. Duyanlar beri gelsin.

Muhabbetle…

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co