Tembelliğin Bedeli !

Tembelliğin Bedeli !

Televizyon da bir komedi dizisi vardı, orada: “Ne yatıyorsun tembel tembel , kalk çalış zengin ol !.. diyor..
Tembel soruyor : Sonra ne olacak ?..
Adam: Çalışır üretirsin, zengin olursun , sonra yan gel yat keyfine bakarsın !
Tembel ise : Ben yan gelip yatıyorum, babam kazanıyor ben yiyorum !.. çalışmaya ne gerek var !.. değer mi ? bu kadar zahmette ! diye söylüyordu..
Bir evlat düşünün : Hiç çalışmamış sürekli baba ekmeği yemiş ve tembel tembel yatmış, sonunda baba vefat etmiş, tembel yatan evlada yiyecek bir şey kalmayınca evlat etrafına bağırmaya başlamış,” Bana ekmek verin !” “ Ben açım ekmek istiyorum !”
İyide sana ekmeği kim verecek baba öldü !.. artık çalışıp ekmek parası kazanman gerekiyor..bu tembelliğin bir bedeli var onu artık ödeme zamanı gelmiştir..
Sevgili okurlarım: Artık devlet kapısı – ekmek kapısı olmaktan çıkıyor, Devlet özelleştirme yaparak küçülmeye devam ediyor.. doğru olanda bu!..
Bir Üniversite bitirdik gözümüzü artık devlet kapısına çevirmememiz gerekiyor, bir okul bitirdik devlette iş dememiz gerekiyor.. Devlet bizim için artık uzak ihtimal artık özel sektöre bakmamız gerekiyor..
Tembelliğin pirim yapmadığı bir döneme girdik..Özel sektör bir gün sabır eder iki gün sabır eder 3. Gün kapının önüne koyar.. artık devlet kapısı yok., herkes çalışmak zorunda..
Hizmet satın alma ile yapılıyor, hizmet edersen işin var tembellik edersen işin yok, onun için artık gözümüzü devlet kapısından uzaklaştırmamız gerekiyor..
Bir öz eleştiri yapacak olursak: Bizim günlük gazetelerimiz , yani devletten ilan alan gazetelerimiz, artık devletin resmi ilanını değil , özel sektör ilanını düşünerek gazete çıkarmak zorundalar.. öyle veya böyle devlet kapısı kapanıyor..
Tembelliğin pirim yaptığı dönem bitti..
Deniz bitti – Kara görüldü..
Şapka düştü – kel görüldü..
Türkiye de artık tembellik yok, Tembelliğin pirim yaptığı dönem geride kaldı, artık çalışma var üretmek var, çalışma ve üretmeyi göremeyen insanlar , bir süre sonra sahneden silinmek zorunda..
Arkadaşlar: Deniz bitti, resmen bitti, artık kara görüldü, deniz yok, bugünü böyle kabul ederek bir yere koşmamız gerekiyor..
“Sen çalışarak para kazanıyorsun !.. ben çalışmadan para kazanıyorum “ dönemi bitti, artık bu gerçekleri görün.. Baba öldü, ekmek veren yok, artık çalışmak zorundayız..
Şapka düştü, kel görüldü, Cumhuriyet kurulduğundan beri tembellik yaparak çalışmadan ekmek yiyenler için artık ekmek yok.. bunu kabul edin..
Avanta dönemi kapandı, artık herkes çalışmak zorunda, ekmek yemek için mücadele etmek zorunda bu sebeple önünüzü iyi görmeniz gerek..
İster kabul edin isterseniz etmeyin: Acı gerçek bu baba öldü, artık bedava ekmek yok, sende çalışacaksın, ben de çalışacağım çalışmadan ekmek yemek yok.. herkes çalışacak üretecek sonra bir ekmek varsa beraber yiyeceğiz..
Eski tembellik dönemi kapandı, artık sabah saat 05 00 de koşmaya başlayacaksınız, akşam en erken saat 23 00 ‘e kadar , aksi halde ekmek yok artık bunu görün..
“Bugüne kadar siz çalıştınız, biz çalışmadan kazandık” dönemi bitti, kazanmak istiyorsanız sizde çalışacaksınız, yoksa bağra bildiğin kadar bağır seni duyan bile olmaz, onun için tembelliğin bedelini ödemeye hazır olun!..
Bizden uyarması ve söylemesi, tembelliğin dönemi bitmiştir..
Çalışmaya varsanız buyurun iş birliğine güç birliğine !
Bir dönem kapanıyor ! artık bunu görün !..
İyi günler..
13 Kasım 2013

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co