Telefon da ki dostlar

Telefon da ki dostlar

Telefon da ki Dostlarıma !…

Ben herkesi seviyorum: Bize selam vereni de seviyorum, vermeyeni de seviyorum, hatta bana kötü söyleyen, arkamdan konuşan gıybetimi bile yapanları seviyorum.. Bana iftira atanları bile severek onları af ediyorum: Allah işinizi rast getirsin diyorum..ıslah olmanız için sizleri  Allah havale ediyorum..

Bugün varız, yarın yokuz.. Pazar günü geçti gitti..bir daha geri gelemez..o gün gitti, bugünü de yaşıyoruz.. yarın ne olacak belli değil.. yarın gelip gelmeyeceği de belli değil.

O halde biz yarına bakalım, yarını kurtaralım.. yarın bizim günümüz..! bunu birlikte yapalım, bir birimizi sevelim..yarınlara el ele koşalım..

Yalancı dostlar

Vıcık yağ kokan : Sahte gülücükler..

Yalaka ve nam körler..

Utanmayan yüzler : Sahte dostlar, yalancı dostlar.. her şey yalan, yalan yalan üzerine…! Yalan üzerine yalan.. yalan söylerken kızarmayan yüzler..

Bir kadın taş’a gömülerek öldürülme cezası almış..Herkes bir taş vuruyor.. onu çok seven dostu ise : Taş atmaya kıyamamış , taş yerine gül atmış.. işte o gül onu yaralayıp geçmiş..çünkü herkes taş atarken o gül atmış.. gül..tıbbı :

Evini boyatanlar, Ranza tamiri yapanlar.. acil işi çıkanlar, nişana düğüne gidenler gibi..

Biz insanlığımızı kaybettik.. aman be diyorum..

Bugün İnsan olmaktan utanıyorum..Ne kadar kötü bir insan olduğumu düşünüyorum, ben çok kötü bir insan olduğum için : iyi dostlarım olmadığını düşünüyorum, öyle olduğunu  sandığım kişiler bizi terk ediyor..

Bir birimizi sevmiyoruz, oysa sevmemiz gerekli ama sevemiyoruz..

Sahte dostluklar: yalancı gülüşler ve sahte arkadaşlar..

Yozlaşan : nesil ve yarını göremeyen insanlar..

Yalancıcıktan da olsa : Bir birimizi sevsek ne olur.. bir birimize çok sevsek ne olur, bir birimizi niye sevemiyoruz..? diye düşünüyorum..

Bugün – eksi düşünüyorum..içim karardı.. canım sıktın ne yazayım diye bir şeyler karalıyorum. Sonra telefon çalmaya başladı..

Sabah ilk arayan Ali Karapatlak ağabey oldu: Eline yüreğine sağlık güzel konulara değinmişin , insanlığımızı kayıp etmek üzereyiz, elinize sağlık ” dedi.

Mustafa Timurbank : “ Teşekkür ediyorum, eline yüreğine sağlık memleket meselelerine sahip çıktığın için gönülden teşekkür ediyorum ve sohbet etmek için kahve içmeye bekliyorum,” dedi.

Nuri Bertizlioğlu : “Allah razı olsun , Eline sağlık, Kahramanmaraş – Türkiye hepimizin ailelere çocuklara gençlere, şairimize yazarımıza sahip çıkmamız gerekiyor duyarlı olmamız gerekiyor bundan dolayı teşekkür ediyorum eline sağlık,” dedi.

Mustafa Önyurt : “ Elinize- yüreğinize sağlık, Allah razı olsun, Sevgili dostum, geniş bir sohbet etmek için bir araya gelelim Kahramanmaraş’ın buna ihtiyacı var, Şairimiz, yazarımız eli kalem tutanımız, tutmayanımız bir araya gelip sohbet etmeliyiz.. konuşmalıyız.. Bekir bey teşekkür ediyorum..en kısa zamanda bir araya gelmek dileği ile ..

Abdulhakim Eren : “ Eline sağlık, yüreğine sağlık güzel konulara değinmişin..Yozlaşan bir nesil. Benliğini kaybeden bir millet ve bizler.. eline sağlık.. ama bu şehrin güzel düşünen insanlara bir araya gelmeli bu konuları konuşmalı tartışmalı , konuşmalı.. iyi düşüneni de kötü düşüneni de yazmalıyız..

Dost olmalı dost bulmalı..dost dost gibi iyi ve kötü günde her zaman senin yanında olmalı.. bir birimizi sevmeliyiz haklarımıza saygı göstermeliyiz..

Abdulhakim Eren : Gerek bir okuyucum ve bir dostumuz , her zaman okur eleştiri, teşekkür eder , yada beğenmedim, ben bu görüşüne katılmıyorum…

Kahramanmaraş Meselesi bizim meselemiz, her konuyu yazmamız ve her konuya değinmemiz gerekiyor..

Her yazdığımız doğru olacak değildir.. yanlışlarımız da olabilir.. mesele olan bir arada oturup doğruları doğru görüp yanlışları konuşmak meselesidir..

Önemli olan bir birimizi : kırmadan dökmeden sevmek ve bu gemiyi birlikte götüre bilmektir..

Biz bunu yapmaya çalışıyoruz.. telefon ile arayan dostlara teşekkür ederim..

Pazar günü babam’ın hatim yemeğine katılan gönül dostlarına teşekkürlerimi bir kere daha sunmak istiyorum.. ayaklarınıza sağlık diyorum..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co