Teknokent bina inşaatı için yapı ruhsatını aldı

Teknokent bina inşaatı için yapı ruhsatını aldı

Kahramanmaraş Teknoloji Geliştirme Bölgesi TGB 1 alanında yapılacak olan inşaat için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapı ruhsatı alındı.

18 Kasım 2016 tarihinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Avşar Yerleşkesi Merkez Kafeteryada düzenlenen toplantıya KSÜ Rektörü ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Durmuş Deveci, Kahramanmaraş Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Mahit Güneş, Kahramanmaraş TTO Yöneticisi Doç. Dr. Mustafa Şekkeli, Teknokent projesinde yer alan özel sektör temsilcileri ile KSÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı personeli ve Teknokent uzmanları katıldı.

İhale için hazırlıklara başlanması amacıyla Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci başkanlığında düzenlenen toplantıda Genel Müdür Güneş’in yaptığı bilgilendirmenin ardından ihale sürecinin işleyişine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Yapılacak inşaatın yapı ruhsatı alınması sürecinde yoğun bir çaba sarf edildiğini belirten Prof. Dr. Deveci ise katkı sunan tüm mimar ve mühendisler ile Üniversitemiz personeline teşekkür etti. Aynı yoğunlukla çalışmalara devam edileceğini ve en kısa sürede Teknokent ihalesine çıkılarak binanın yapımına başlanacağını dile getiren Deveci, Kahramanmaraş’a, üniversiteye ve bölgeye çok önemli bir yatırımın kazandırılacağını belirtti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co