Tekke – Zaviyeler

Tekke – Zaviyeler

Tekke – Zaviyeler

Cemaatler !

15 Temmuz 2016 günün yapılan darbe girişiminden sonra, halkın cemaat yapısından şikayet etmesi üzerine , “Cemaatleri kapatın “ baskısı karşısında , cemaatlerin kapatılmaması için algı operasyonu başladı.. Aslında resmen kurulan cemaatte yoktur..

Ak Parti Isparta milletvekili Said Yüce algı operasyonu içinde yer alması işin doğrusu çok manidardır.. 15 Temmuz geçireli şurada kaç gün oldu ?

Osmanlı Devletini yıkan , İngiltere ve ABD Türkiye de bir Cumhuriyet diye bir yönetim biçimini kurar arak, dünyada şekli belli olmayan Demokrasi dedi..

Kral veya Padişahlık yönetim şekli bellidir..

Ama Demokrasi ile yönetilen ülkelerin sayısı 27 olup, hiçbir birine benzememektedir..

Çiftte standart her zaman uygulanmaktadır.. hep dış güdümle yönetilmektedir.. Bu sebeple Başkanlık sistemi çok önemli bir kavram..

Türkiye de Cumhuriyeti kurduranlar:  30 Kasım 1925 tarihinde TBMM kabul edilip, 13 Aralık 1925 de Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 677 sayılı kanun ile Tekke ve Zaviyelerin , Türbelerin kapatılması sağlamış, 1933 den 1950 yılına kadar 17 yıl ezan ve kuranı yasaklamıştır..

Dini yönden aç olan milletimiz, din adına ne buldu ise ona sarılmıştır.. din eğitimi merdiven altına inmiştir.. bunun sonucu olarak:

Din eğitimi, Tekke ve Zaviyelerin kapatılması ile merdiven altına inerek sapık yönetim şeklini almış, bunun sonucu olarak ortaya 100’lerce tarikat- mezhepler ve sapık fikirler ortaya çıkmıştır.. FETÖ de bunların başında gelen bir cemaattir..

Türkiye de Kanunen Cemaat var mı ? yok.. filen çok..

Tekke ve Zaviye var mı ? yok.. filen çok..

Kanunsuz olarak : tamamı var mı ? evet var..

Dün akşam bir televizyon kanalında Ak Parti Milletvekili Said Yüce :” Cemaatlere dernek kurduruyoruz resmi oluyor ! diyerek hem kendini hem de halkı aldatmaya çalışıyor.. algı operasyonu yapıyor..

FETÖ dediğimiz Fetullah Gülen’in

Okulları ve Dershaneleri : Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Genel Müdürlüğünden izinli değimliydi..? bu okullar diploma veriyordu..? T.C. Devletinin özel okuluydu.. unuttuk mu ?

TUSKON ve bağlı Türkiye genelinde şubesi olan 41 ayrı sektör faaliyeti için kurulan dernekler, illerde Dernekler Müdürlüğüne bağlı değil miydi..? bağlı ve resmi kurulan dernekti..

Asya Finans, sonra ASYABANK Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kanunları ile kurulan resmi kurum değil miydi ?.. BDK bağlı resmi banka !

FETÖ terör örgütüne bağlı : Ticaret haneler, resmi kurulmuş, faturası fişi olan Maliyeye kayıtlı şirketler değil miydi ?

15 Temmuz 2016 dan önce yasal olan bu kuruluşlar , 15 Temmuz sonrası nasıl kanunsuz kuruluşlar oluyor ? bunu biri çıkıp bana izah etsin !..

Bu şirketler, dernekler, okullar, bankalar, televizyon ve radyo kanalları internet siteleri yasal olarak kurulmadı mı ? Sayın Yüce bunlara cevap vermek zorunda !..

Bugün 2. Pareler yapı, FETÖ terör örgütünün yerini almak için hızla çalışıyor, sistem aynı, aynı şama, dernekler, holdingler, şirketler, yurtlar okullar, inanılmaz bir güç olarak hepsi büyümeye ve FETÖ’un yerini almakta hatta Sağlık Bakanlığını ele geçirmişler bile..

  1. Pareler yapı : hızla büyüyor 225 ‘e yakın şirket, Dernekler, bakanlıkları ele geçirerek, FETÖ yerini hızla dolduruyorlar..

Senin Cemaatin iyi, benim cemaatim kötü olamaz ! bu inanış Türkiye’yi çok değil 10 yıl sonra yeni darbe girişimi ile baş başa bırakır..

Türkiye de Cemaat yapısı ve Tekke ve Zaviyelerin yapısı yeniden ele alınmalı.. Cemaat yapıları kapatılmalıdır..

Ticaret ve Bakanlıkları ele geçirme operasyonu yapan cemaatlerin PKK FETÖ veya diğer terör örgütleri ile hiçbir farkı yoktur..

Bizim Cemaat liderimiz, Diyanet işleri başkanımız Prof.Dr. Mehmet Görmez, il imamımız Müftümüz, mahalle imamımız ise camimizin imamıdır.. bundan başka ben cemaat tanımıyorum..

Buradan hükümette sesleniyorum: Cemaatini iyisi veya kötüsü yoktur , hepsi aynıdır.. Güç kimin eline geçerse o tehlikedir..

Hükümet olarak bizim cemaat liderimize yetki verin , din eğitimi merdiven altından çıksın..

Fetullah Gülen de 40 yıldan beri milleti  Allah’la kandırdı.. bu milleti kandırarak 200 Milyar dolarımızı yurt dışına kaçırdı..

Bugün yerini 2. Pareler yapı, 3. Paraler yapı almakta , bunun göremez olamasınız, polisiniz var MİT var, Jandarma var..bunun doğru olmadığını söyleyende art niyet ararım..

  1. ve 3. Pareler yapı bakanlıkları bir bir ele geçiriyor, bunu göremiyorsanız diyecek bir sözüm yok.. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 10 yıl sonra yeni darbe girişimine hazır olun bugünden tedbirinizi alın derim..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co