TEK PARÇA KALMAK İSTİYORSAK

TEK PARÇA KALMAK İSTİYORSAK

 

Hafta sonu gazete haberlerini tabir yerine ise ayıltıyoruz, şöyle dikkatimi çeken birkaç manşeti paylaşayım, sonra da yorumumuzu yapalım inşallah!

NATO’dan Türkiye’yi Kuşatma Tatbikatı(Star), Terörün Beli Kırılacak(Yeni Şafak), Kandili Ölüm Korkusu Sardı(Sabah) ve Milli Gazete “ABD, Dünyayı sömürüyor, Birileri de ABD’yi) Tabi birileri dediği Küresel Sermaya.

Tabi gündem terör ve ekonomi ise bilinki arkasında silah tüccarları, uyuşturucu baronları ve faiz cephesi vardır.

Şimdi de sosyal medyadan da birkaç başlık paylaşayım: , ABD,  PKK’nın iplerini yeniden gevşetti, sonuçta 8  askerimiz şehit, 60 yakın terörist öldürüldü….

Diğer bir başlık; “Almanya’da yayın yapan Die Welt’te çıkan yazıda, Türkiye’nin yerli otomobil için harcayacağı paranın çöp olacağı ifade edildi”

Tabi artık diğer otomobil üretenlerin Pazar payı azalacak! Halkımız yerliyi tercih edecek. Burada şunu da ifade etme gerek, yaptığımız otomobilin tercih edilebilir teknolojiye sahip olması gerektir diye düşünüyorum.

Diğer bir haber başlığımız ise; “Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz, geç saatlerde ülkede yolsuzluklara ve çeşitli suçlara bulaşmış kişilere karşı acil önlemler alınması yönünde bir dizi kararlar aldı.” Tabi adamlar Ilımlı İslam’a! Geçecekler. Üst akıl, yani İsrail ve ABD, Türkiye’yi bu konuda yanına çekemediği için şimdi Suudi Arabistan idarecilerine yeni projelerini altın tabakta koydu.  Biliyorsunuz,   ABD/İsrail aşırı sağı ile içerideki ortakları tarafından uygulanmaya çalışılan bir proje. FETÖ böyle bir projenin ürünüdür ve 17/25 Aralık ile 15 Temmuz saldırıları bu amaçla yapılmıştır. Hepsi Türkiye’yi ABD-İsrail eksenine hapsetmeye dönüktü.

Ama Türkiye’nin yerli ve milli direnci bütün bunların üstesinden gelmiştir. Şimdi yeni misyonu S. Arabistan’a yüklüyorlar.  İran ile Suud-u mezhep üzerinden çalıştırıp, yine Müslümanları birbirlerine düşürecekler. Çok geçikmez, etkiye tepki gelecektir.

 

UYANIK OLMAK GEREK

ABD ve Batılı ülkeler yani haçlılar,  İslam ülkelerine karşı 11 Eylül saldırısı gibi yeni bir saldırı düzenleyebilirler, uzmanlar böyle uyarı yapıyorlar.

Burada vatanına, milletine sevdalı olan kardeşlerimizin, olayları yakından takip edip, şer güçlerin oyununu bozmaları gerekiyor.

Dikkat ederseniz, bizi hassas ve zayıf olduğumuz noktalardan vurmaya çalıştılar, Fakat Rabbim yardım etti 15 Temmuz’da olduğu gibi oyunlarını bozdu.

Diyeceğim şu ki, basiretli olmak gerek. Yani dost ve düşmanı birbirinden ayırıp, oyunlarını başlarına çalmak durumundayız. Ha onlar oyunlarını oynayacak, ama öte yandan “ne yaparlarsa yapsınlar boş, göklerden gelen bir karar vardır”.

Şehit olmaktan korkmayacağız,  Her Müslüman bilir ki vade dolmuşsa, ecel gerçekleşir. Allah’ın izni dışında hiçbir kuvvet oyun kuramaz, tek oyun kurucu ve oyun bozucudur. Külli İrade Sahibi, Rabbimize sırtımızı dayayıp, duamızı edeceğiz.  Meşveret yapmak için, evlerde toplantılar yapacağız.

Sevgili vatanperver kardeşlerime, sesleniyorum, eskimeyen manevi gençliği yeniden diriltme adına, eskimeyen milli düşünceyi fikri bazda yeniden canlandırmak gerekiyor.  Ev ev, olmazsa, konferanslarla bunu yapmalıyız.

Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Kim bu senaryoya destek veriyorsa, bilerek ya da bilmeyerek bu kirli oyuna alet oluyor demektir. Bakınız,“Pentagonun sesi” olarak da tanınan Rubin “Asıl soru, Türkiye’yle nasıl iyi dost oluruz değil, Türkiye’nin çöküşünü nasıl yöneteceğiz olmalıdır?” diyor Rubin’in dostlarına dikkat etmek gerek. Onlar uyanık iken, biz uyursak Maazallah kaybedenlerden oluruz.

Çözüm Allah’ın ipine sımsıkı sarılmaktan geçiyor.  Rabbim ise bize kardeşliği ve dayanışmayı emrediyor, korkmayın, inanıyorsanız, güçlüsünüz diyor…

Haydi birliğe

Kalın sağlıcakla.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co