Tebessüm Derneği’nden ABD Başkanı Trump’a kınama

Tebessüm Derneği’nden ABD Başkanı Trump’a kınama

Kahramanmaraş Tebessüm Eğitim Kültür Çevre Ve Dayanışma Derneği Başkanlığı, ABD’nin mesnetsiz ve dayanaksız bir şekilde Filistin Devletinin bir şehri olan Kudüs’ü İsrail’in başşehri olarak tanımasını kınadı.

Dernek başkanı Cevdet Alperen’in imzası ile basına dağıtılan bildiride; “İslam Aleminin şeref levhası olan ve şu andaki konumu ile Filistin Devletinin bir şehri olan Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak ilan eden ABD Başkanı Trump’ı kınıyoruz” dedi.

İnsanlık aleminin, İslam’ın kültür ve inanç merkezi olan Kudüs bir terörist devlet olan İsrail’in başkenti konumuna sokmaya çalışmak şerefsizliktir. Hiç bir şekilde bunu kabul etmiyoruz. Türk milleti olarak derin hassasiyetimizi temsil eden Kudüs hiç bir şekilde İsrail’e teslim edilemez. Bunun bedeli ağır olacaktır. ABD’nin dostluğuna inanmıyoruz. Bu anlamda ABD ve İsrail’e yaptırım uygulamalıyız.

Gelecek nesillerimiz  bunu unutmayacaktır.

Ey İslam Alemi, ey Türk Milleti uyan! Bu gün Kudüs’e göz diken yarın İstanbul’u isteyecektir. Bu düşman oyunlarına dikkat edelim. ABD ve İsrail bizim dostumuzda olamaz, müttefikimizde olamaz. Bunlar Türk ve İslam Aleminin hep kuyusunu kazmıştır” açıklamaları yapılarak ABD ve İsrail’i kınadı.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co