Tebessüm Derneği ‘Çanakkale Zaferi Şehitlerimiz’ etkinliği düzenledi

Tebessüm Derneği ‘Çanakkale Zaferi Şehitlerimiz’ etkinliği düzenledi

Kısa adı Tebessüm-Der olan Tebessüm – Eğitim – Kültür – Çevre ve Dayanışma Derneğinin “Gençlik ve Kültür Komisyonu” Çanakkale Zaferinin yıldönümü ve şehitlerimizle ilgili Anma Programını geçtiğimiz Cumartesi gecesi yapıldı.

Programda Çanakkale Zaferi ile ilgili bir slayt gösterisi yapılırken, Çanakkale ve Şehitlerimiz konulu bir sunum, “Çanakkale Şehitlerine” isimli, Mehmet Akif Ersoy’un şiiri okundu ve Çanakkale şehitlerimiz, Demokrasi şehitlerimiz ve Kahramanmaraş Müdafaası şehitlerimiz için Hatmi şerif indirildi, Kuran-ı Kerim okundu.

Semineri sunan Kültür Komisyonu Başkanı İsmail Mengilli, özetle şu hususları vurguladı;  “Geçmişten ilham ve ibret alıp, geleceğimizi inşa etmeliyiz, Çanakkale imanın karşısında maddi gücün dize geldiği yerdir. Rabbimiz Kuran-ı Hakimde, “Yılgınlık göstermeyin, hüzünlenmeyin, iman etmiş iseniz üstün gelecek olanlar sizlersiniz“ buyurmaktadır. Bizlerde ecdadımız gibi, gerektiğinde bu bedenlerimizi, bu aziz vatana feda etmeliyiz. Çanakkale ve diğer bütün zaferlerde şehit olanları biz görmesek de, seslerini duymasak da onlar bizden bir olmamızı, iri olmamızı ve diri olmamızı istemektedirler. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yüce Mevla’mızdan bizlere de imanla yaşamamızı ve şehit olarak imanla, O’nun huzuruna göçmemizi nasip ve müyesser etmesini niyaz ediyorum. Ruhları Şad Olsun’’ dedi.

Cevdet Alperen (1)

Seminer sonunda, Tebessüm Derneği Başkanı Cevdet Alperen bir değerlendirme konuşması yaparak; “Gençlik ülkemizin teminatıdır. Bu ve benzeri konular gençlerimizin gündeminde olmalıdır. Gelecek kuşaklar uyanık olmalı. Yarınların gençliği ümit var olmalıdır” dedi.

Programa Dernek üyeleri de iştirak etti.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co