Tebessüm-Der İlimize Yurt Yapacak

Tebessüm-Der İlimize Yurt Yapacak

Tebessüm-Der Genel Başkanı Alperen, Gaziantep’te ki öğrenci yurdunda gezi ve inceleme yaptı

Genel Merkezi Kahramanmaraş’ta bulunan Tebessüm Der Genel Başkanı Cevdet Alperen Gaziantep Büyük Şehir’de yaptırılan öğrenci yurdunda inceleme yaptı. Gezi sonrası değerlendirmelerini aldığımız Alperen, öğrenci yurdunu çok beğendiğini, Kahramanmaraş’ın ihtiyacı olan büyük bir öğrenci yurdunun inşaatı için kolları sıvadıklarını söyledi.tebessümm (1)

Eğitimci Yazar Mehmet Doboğlu ile birlikte gerçekleştirilen gezi ve inceleme sonrası gazetemize öğrenci yurdu ihtiyacı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Cevdet Alperen şunları söyledi. “ Kahramanmaraş’a gerek lise ve gerekse üniversite öğrencileri için uzun süredir öğrenci yurdu yapmayı planlıyorduk. Gaziantep’deki arkadaşlarımız bizden cevval davranarak üç katlı, modern bir yurt yaptılar, bizden benzer bir proje ile bu yurdun benzerini şehrimize yapacağız. Şimdiden kolları sıvadık, uygun bir arsa bulursak inşallah gelecek yılbaşında inşaata başlayacağız” dedi.

Derneklerinin amacının öğrencilere burs sağlamak, onlara her alanda destek olmak olduğunu belirten Alperen, bunun için kermes yaptıklarını söyledi.

Yazar Doboğlu ise, Kahramanmaraş’ta eğitim gören binlerce lise ve üniversite öğrencisinin en büyük ihtiyacının yurt olduğunu belirterek, bireysel olarak bende bu arkadaşımızın yanında yer alıp, elimden gelen desteği vereceğim dedi.

 

tebessüm

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co