Tayyip Cumhurbaşkanı olmalı mı ?

Tayyip Cumhurbaşkanı olmalı mı ?

Tayyip Cumhurbaşkanı olmalı mı ?

30 gün , bu sıcak havada ve 18 saat oruç tutuktan sonra Ramazan bayramına kavuştuk..Bayram sevincini sabah camileri doldurarak, yakınlarımızla yaşadık..Bayramın birinci günü Valilik bahçesinde çok güzel bir bayramlaşma yaptık gerçekten güzel bir bayramlaşma oldu.. emeği geçenlere teşekkür ediyorum..

Buradan Ekinözü ilçesi Türkmenler köyüne gittik,(Türkmenler mahallesi) akrabaları ziyaret ettik, sonra koyu sohbetler.. gündem : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olsun mu ?..

Konuşulanlara kulak verdim: 10 Ağustos Pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , kimilerine göre yüzde 55 kimilerine göre ise 55-60 aralığında bir oyla birinci turda Cumhurbaşkanı olur..! olur ! ama istemiyoruz diyenler çoğunlukta..!

Endişe: Herkesin endişesi şu ki : ,” Tayyip Cumhurbaşkanı olunca başbakan olacak birini bulamaz, Ak Parti , ANAP örneği gibi dağılır gider 2023 göremeyiz ! “ diyorlar..

Başkanlık sistemini oluşturur ülkenin iplerini eline alırsa o zaman iş değişir diyen vatandaşlar ise : “Başkanlık sistemine sıcak bakıyorlar”

Aktif yönetimde : Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ ı görmek istiyorlar..

Bir bölümü ise : “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı olmasına kesinlikle karşı , başka birini aday yapmalıydı kendi ülkemize hizmet etmeye devam etmiliydi ? diyor ve tepki gösteriyorlar.. ama oyumuz Tayyip’in diye “ de ilave ediyorlar..

Sonra iş döndü : Türkmenler köyündeki hısım akrabayı böyle uzun uzun dinledim, sonra iş döndü dolaştı, sen gazetecisin ne diyorsun bir de seni dinleyelim dediler..

Hak verdim: dostlara , bende sizin gibi endişeleri taşıyorum, ancak Başbakan 12 yıldan beri Ak Partinin lideri ve Başbakanlık yapıyor !..

Bir yandan yaşlanıyor, bir yandan yıpranıyor , bir yandan yorgun !.. Peki nereye kadar ?

Bir 12 yıl daha başbakanlık yapsa ona ömrü yetecek mi ? 12 yıl önceki Tayyip şimdi yok !

Yada ilel ebet başbakan olarak mı ? kalacak !..

Herkesin bir dönemi var : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da başbakanlık dönemi buraya kadar mış ? artık bitti ! .. bunu kabul etmemiz gerekir..

Türkiye de yeni lider mutlaka çıkacaktır.. Tayyip’in çıtası yüksek onu bir daha göremeyiz !..

Yeni lider Çıkması gerekir, Ölüm hak, bugün varız yarın yokuz, peki ondan sonra ne olacak ? Türkiye de yeni liderler çıkacaktır.. Menderes, Özal ve Erdoğan dönemi kapandı..

Türkiye Cumhuriyeti çok badireli dönemler atlattı, bugünlerde geçer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra gelen lider Tayyip’in çıtasının üzerine çıkamaz !.. Başbakan Erdoğan’ın çıtası çok yüksek.. onu aşacak bir lider Türkiye de göremiyorum !..

Sevgili Okurlarım: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 1 Ağustos 2014 Cuma günü bugün Kahramanmaraş’ta saat 15 00 de Hafız Ali Efendi meydanında halka hitap edecek..

Derseniz bu neyi değiştirecek : Bana göre hiçbir şeyi değiştirmeyecek.. herkes kararını vermiş ve Tayyip diyor.. oyunu vereceği yer belli, CHP ve MHP de yerinde duruyor..

Başbakanlığı bırakmasını istemeyende : Tayyip diyor..

Bizim hısımlara dedim ki : Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 2023 ‘e kadar başbakanlık yapmaya niyet etse peki o güne kadar yaşayacak mı ?… garantisi var mı ?

Bugün çıta en yüksek yerde iken Cumhurbaşkanı olmak sonra köşesine çekilmek onun hakkı değil mi ? ülkesi için güzel işler yaptı..

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde : girdiği seçimlerde oyunu sürekli artırarak , ve 12 yıl iktidar da kalan başka bir parti bir lider çıkmadı..!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: “Lider, kabul !.. ama her şeyin bir sonu var, o artık köşke gidecek.. biz istesek de gidecek, istemesek de gidecek..

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal: “Bu köşk iş değilmiş, ben yeniden başbakan olacağım diyerek kuracağı partinin tüzüğünü hazırlatmıştı ama nasip olmadı, onu zehirleyerek şehit ettiler..

Başbakan Erdoğan: “ Köşk’den geri siyasette döner mi ? dönmez mi ? onu zaman gösterecek ama tabi her şeyin bir başlangıcı olduğu gibi bir de bitim noktası olacaktır..

14 Mayıs 1950: “ Yeter artık söz milletindir” diyerek iktidara gelen Başbakan Adnan Menderes’i zehirleyerek, uçağını düşürerek öldürmek istediler.. olmadı, sonunda 27 Mayıs darbecileri  11 yıl sonra 17 Eylül 1961 da idam ettiler..

Başbakan Erdoğan’ı da öldürmek için defalarca sükas giriminde bulundular başarılı olamadılar.. bugün köşke çıkarsa sanıyorum.. öldürmek isteyenler vaz geçerler ve onu en azından orada rahat bırakırlar ! diye düşünüyorum..

Goz olur da govuğu olmaz mı ? : Olur bir torba gozun (Cevizin) içinde govuguda olur, çürüğüde olur, ama sağlamı çoktur ! Ak Partinin başarısı da burada bir torba gozun içinde sağlamı çok fazla onun için her seçimden oyunu artırarak çıkıyor !..

Bu seçimden de yüzde 55-60 aralığı oy bekliyorlar..

11 Ağustos Pazartesi göreceğiz neticeyi hep birlikte..

İyi günler diliyorum..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co