Tatlıbal; “Üyelerimizi Kahramanmaraş’a getireceğim”

Tatlıbal;  “Üyelerimizi Kahramanmaraş’a getireceğim”

Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal;

“Üyelerimizi Kahramanmaraş’a getireceğim”

 

KAHRAMANMARAŞ/ Merkezi İstanbul’da bulunan kısa adı (Hava-İş) olan Türkiye Sivil Havacılık Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal: “Sendika üyelerimizi ve yönetimimizi Kahramanmaraş’a taşıyarak il turizmine katkıda bulunacağım” dedi.

Eski milletvekilimiz Dr. Cafer Tatlıbal’ın oğlu olan Ali Kemal Tatlıbal, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebi ile Memleketi Kahramanmaraş’taki gazete bürolarını ziyaret etti.

Kahramanmaraş Gazetesini ziyaret ederek, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Bekir Doğan, Niyazi Kara ve Gazete çalışanları ile sohbet etti.

1980 yıllarda gündeme gelen Narlı Hava Limanı yapılsa, Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın ortak hava limanı olurdu ve çok farklı hizmet sunulurdu ama bu treni kaçırdık mevcut hava alanı ile idare etmek zorundayız diyen Ali Kemal Tatlıbal: “Kahramanmaraş Gaziantep yolu havaalanı pist başı yer altına alındığında ve pist Erkenez çayı deresine doğru uzadığında büyük uçaklarda inip kalktığı gibi Mayıs veya Haziran ayında bitecek olan yeni terminal binası ile yeni uçak seferlerinin konacağına inandığını söyledi.

İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk hava limanını dolu olması sebebi ile slot alamadıklarını bu sebeple de Kahramanmaraş hava alanın da rahat kullanılması 3. Hava limanının açılmasına bağlı olduğunu söyledi.

Tatlıbal: “Kahramanmaraş’tan uçağı kaldırdık İstanbul’a inemedikten sonra bir anlamı yok, yani Kahramanmaraş hava alanı boş olabilir önemli olan karşı tarafının gelin şu saat de iniş yapın demesi önemli. Bunu diyemediği sürece uçağı kaldırılsa bile geri kalktığın yere inersin, diyerek teknik yönden bilgi verdi.

Kahramanmaraş’ı tanıtmak için çalışıyorum

Başkan Ali Kemal Tatlıbal: “Hava-İş olarak üyelerimizi her seferinde 150 kişi olmak üzere aileleri ile birlikte Kahramanmaraş’a getireceğim, Kayak Merkezini, Türk hamamını, Kelle Paçasını, Tarihini ve Kültürünü tanıtacağım.

Kahramanmaraş yöresel ürünleri, el sanatları ve gelenek, göreneklerimiz kültürümüz, misafirlerimize sunulacaktır” dedi.

Havacılık Önemli Meslek

Türkiye’de en gözde mesleklerden birinin havacılık olduğunu ancak Kahramanmaraşlı pilot, kabin amiri, hostes, yer hizmetleri veren personelin yok denecek kadar az olduğunu ifade eden Tatlıbal: “Okullarımızda karayer günleri ile havacılık sektörünü gençlerimize tanıtarak Kahramanmaraşlıların da bu alanda görev almasını arzu ediyorum” diye konuştu.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co