Tasarruf en büyük su kaynağıdır

Tasarruf en büyük su kaynağıdır

  Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, son yıllarda yağışların mevsim normallerinin altında seyretmesi üzerine vatandaşları su kullanımında tasarruf yapmaya davet etti.

  KASKİ Genel Müdürlüğünce konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ‘’Şehrimiz son yıllarda yıllık ortalama yağış miktarının altında yağış almaktadır. Bu durumda yer altı ve yerüstü sularını olumsuz etkilemektedir. Genel Müdürlüğümüzce Kahramanmaraş il genelinde içme suyu kesintilerinin önüne geçmek amacıyla içme suyu kaynak, kaptaj, isale hattı, terfi merkezi, depo ve şebeke çalışmaları aralıksız olarak yapılmaktadır. Ancak vatandaşlarımızın suyu tasarruflu kullanmaları büyük önem arz etmektedir. Çünkü su kesintisi yaşamamak için alınabilecek en büyük önlem su tasarrufudur.”

Camilerdeki Arızalı Musluklar Tamir Ediliyor

  KASKİ Genel Müdürlüğünce Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerindeki camilerde arızalı muslukların tamir ve yenileme işlemlerine başlanıldı.

  KASKİ ekiplerince yapılan incelemede Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerindeki çok sayıda caminin musluklarında su kaçağı olduğu tespit edildi. Arızalı muslukların tamirat ve yenileme işlemlerinin tamamlanarak su tasarrufuna katkı sağlanması hedefleniyor.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co