Tarsus Karabükte 300 Gazeteci arasında yerini aldı

Tarsus Karabükte 300 Gazeteci arasında yerini aldı

 

Tarsus Medya Mensupları Derneği, Ak Parti’nin iki numaralı ismi ile Tarsusun tıkanan konularına çözüm istedi.

 

BAŞKAN OKAN ÇALIŞKAN, “TARSUS BU VATANIN BİR PARÇASI DEĞİLMİ?, NEDEN PROJELERİMİZ HAYATA GEÇMİYOR” DEDİ.

 

Karabükte Türkiyenin dört bir tarafından gelen 70 İL’in cemiyet başkanları ve yaklaşık 300 gazeteci Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 51. Başkanlar konseyi toplantısı için bir araya geldi.

 

Ak Parti Karabük Milletvekili ve Ak Parti Genel başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile “medya ve siyaset ilişkisi” konulu panelde bir araya gelen Medya Mensupları Başkanı ve Tarsuslu gazeteciler Şahin’e tablo hediye ederken, neden Tarsus üvey evlat muamelesi görüyor” dediler.

 

“ANADOLU BASINI  ‘VATAN’IN GÜVENCESİDİR”

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun 51. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği’nin ev sahipliğinde Karabük’te gerçekleştirildi. Toplantıda, Anadolu basınının, sancılı bir süreçten geçen ülkemizde, “Tek Vatan”ın güvencesi olduğu vurgulandı.

 

11 Mayıs Çarşamba Günü başlayan TGF 51. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nın ilk gününde Karabük Valiliği, Karabük Belediye Başkanlığı, Karabük Ticaret Odası, Safranbolu Belediye Başkanlığı ve Safranbolu Ticaret Odası ziyaretleri yapıldı. Aynı gün TGF Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirilirken, TGF Konsey Üyeleri akşam da Vali Orhan Alimoğlu’nun davetlisi olarak akşam yemeğinde bir araya geldiler.

Etkinliğin ikinci gününde TGF  51. Başkanlar Konseyi Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Divan Başkanlığını ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan’ın yaptığı toplantıda, genelde medyanın, özelde de Anadolu basınının sorunları tartışıldı. TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca toplantı açılışında yaptığı konuşmada, özgür medyanın demokrasilerin teminatı olduğunu belirtirken, “Anadolu basını ise ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için çok önemlidir.

 

Diğer bir deyişle Anadolu basını ‘Tek Vatan’ şiarının en güçlü güvencesidir” dedi. Karaca, “Karabük Gazeteciler ve İletişimciler Derneği’ne başarılı organizasyon nedeniyle kutluyorum.

 

Karabük ve Safranbolu güzel ülkemizin muhteşem coğrafyasının nadir köşelerinden biri.

 

Meslektaşlarımız ile birlikte sorunlarımızı bu güzel yöremizde değerlendirme ve çözüm arama fırsatı buluyoruz. Basın özgürlüğü başta olmak üzere bağımsız ve tarafsız medya mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizin bilinmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Başkanlar Konseyi toplantısı sonrasında ülkemizin dört bir yanından gelen gazeteciler Karabük ve Safranbolu şehir gezisi yaptılar. akşam da toplu halde Safranbolu Kına Gecesi’ne iştirak edildi.

Organizasyonun son günü ise Kardemir Gezisi gerçekleştirildi. Kardemir’in kuruluşundan bugüne gelişimine tanık olundu.

 

Ardından da Karabük Üniversitesi’nde “Medya ve Siyaset” konulu panel hayata geçirildi. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Refik Polat’ın yaptığı panelde, Ak Parti  Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Al Şahin, Gazeteci-Televizyoncu Mehmet Çetinkaya ve Karabük eski Milletvekili Mustafa Ünal konuşmacı olarak yer aldı. Panelde, medya ve siyasetin birbirine her zaman ihtiyaç duyan iki kurum olduğuna vurgu yapıldı. TGF 51. Başkanlar Konseyi Toplantı Programı,  aynı günün akşamı verilen veda yemeği ile sona erdi.

 

Panel sonunda Tarsuslu gazeteciler Kardemir Çelik Fabrikası Genel Müdürü Uğur Yılmaz ile bir araya gelerek fabrikayı gezdiler.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co