Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisi açıldı

Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisi açıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının Denizbank’ın sponsorluğunda düzenlediği Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisi Piazza Alışveriş Merkezinde fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’in de katılımları ile fotoğraf karelerinden oluşan Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Sergisi Kahramanmaraş Piazza Alışveriş Merkezinde fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

Fotoğraf Sergisi açılışına katılan Milletvekili Celalettin Güvenç; “Bereketli topraklarımızın çalışkan insanlarının fotoğraflarından oluşan Tarım ve İnsan konulu fotoğraf sergisinin ilimizde sergilenmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Ayrıca ilimiz tarımı, kültür ve sanatı için önem arz eden bu yarışmada ilimizden iki yarışmacımızın sergileme ödülü aldıkları için çok mutlu olduk, ilimiz adına sevindirici bir sonuç, bu arkadaşlarımı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının Denizbank’ın sponsorluğunda düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışmasında jüri değerlendirmesini yaptı. Jüri üyeleri uzun bir mesainin ardından bu yılın en güzel tarım fotoğraflarını seçti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi koordinesinde her yıl düzenlenen Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasında tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, üretici, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflar yer alıyor.

tarım ve insan konulu sergi (16)

Fotoğraf yarışması ile toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlanıyor.

Yarışmacılardan Yasin Mortaş ise sergileme ödülü aldığı için çok mutlu olduğunu söyleyerek yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Tarım ve İnsan Konulu fotoğraf Sergisi açılışına Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Bozkurt, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Çetinkaya, Arıcılar Birliği Başkanı Yemliha Öksüz, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Vakkas Kuzu, Toprak Mahsulleri Ofisi Kahramanmaraş Ajans Amirliği Müdürü Yusuf Koçyiğit, Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ekici, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş Merkezi Müdürü Ufuk Cezmi Bilge ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu yıl 8. si düzenlenen ve İlimizden Yasin Mortaş ve Erdem Bağcı’nın da sergileme ödülü kazandığı Tarım ve İnsan Konulu Fotoğraf Yarışması Kahramanmaraş’ta ilgi ile takip ediliyor.

Kahramanmaraşlı sanatseverlerin beğenisine sunulan sergi 9 Temmuz Pazar günü akşamına kadar Piazza alışveriş Merkezinde sergilenecek.

tarım ve insan konulu sergi (18)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co