Tarihi Zabun Konağı’na kadın eli değdi

Tarihi Zabun Konağı’na kadın eli değdi

Yapamazsın denileni yapan ve başarıyı yakalayan Kahramanmaraşlı Eda Alıç, zorluklara göğüs gererek tutkusunun peşinden gitti. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası tarafından restore edilen yine dekorasyonu da Doğaka destekli yapılan Zabun Konağı,   girişimci Eda Alıç tarafından Restaurant ve Cafe olarak hizmete açıldı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ile Kadın Girişimcilerin desteğini de arakasına alan işletmeci Eda Alıç, Zabun Konağı (Eski Postane binası)’nı Restaurant ve Cafe olarak faaliyete geçirdi.  Burada Kahramanmaraş’ın yöresel ev yemeklerini de vatandaşlara sunuyor.

zabun konağı (4)

Ev Hanımlığı’ndan iş hayatına atılan Zabun Konağı işletme sahibi Eda Alıç, “Bir bayanın her işi yapacağına inandığım için ve en büyük hayallerimden bir tanesi olan cafe işletmeciliği için adım atmaya karar verdim. Kahramanmaraş’ın en bilinen ve sevilen yemekler arasında mantı, içli köfte, ekşili köfte, tarhana çorbası, yoğurtlu kebabımız bu eşsiz tadı, tatları burada hizmete sunuyoruz. Yöresel mutfağın en seçkin örneklerini, en temiz, en sağlıklı ve en lezzetli şekilde hazırlıyor ve sunuyoruz. Ona göre yemeklerimizi hijyen kurallarına uygun hazırlıyoruz. Evde nasıl titiz şekilde yemek yapıyorsam burada da aynı şekilde yapıyorum. Amacımız hizmet, servis ve kalitesiyle halkımıza ve müşterilerimize layık olmaya çalışmaktır” dedi.

zabun konağı (2)

“Hayallerinin Peşinde Koşsunlar”

Zor ve sıkıntılı günler geçirmesine rağmen çalışma şevkini, enerjisini ve motivasyonunu hiç kaybetmediğini söyleyen Alıç, “Bu benim en büyük hayalimdi. Böyle bir fırsat çıktı karşıma bu fırsatı eşimin desteğiyle değerlendirmek istedim. Hep hayal ederdim kendime ait küçük bir işletmem olsun diye. Ben asla pes etmedim ve hayallerimin peşinden koştum. Evde oturan bayanlara tavsiyem hayallerinin peşinde koşsunlar. Kimse hayalinden asla vazgeçmesin. İstedikten sonra ve inandıktan sonra bir şekilde hayalleriniz gerçekleşiyor. Bütün bayanlar öz güvenleri olduktan sonra her işi yapabilirler” dedi.

zabun konağı (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co