TARİHİ BİLENLER YARINI DAHA İYİ PLANLAR

TARİHİ BİLENLER YARINI DAHA İYİ PLANLAR

Baştan şunu söyleyelim, Osmanlı’yı kimler yıktı ise Türkiye’mizi de bugün yıkmak, bizi birbirimize düşürmek, dirilişimizi durdurmak isteyenler  aynı ülkeler ve onların planlayıcılarıdır.

Şimdi Abdulhamid Han dönemine gidelim.  İsrail’in kurucusu Thedor Herzl “Türkler gün gelecek, dilenci durumuna düşecek ve dizlerime kapanıp yalvaracaklar. Devam ediyor, “Kuzey sınırlarımız Kapadokya’daki (Orta Anadolu) dağlara kadar dayanır. Güneyde de Süveyş Kanalı’na; sloganımız Davud ve Süleyman’ın Filistin’i olacaktır.” (The Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt 2, sf.711)

Herzl, bütün dünya Yahudilerinin vereceği destekten emin olarak, kongrede şunları da söylemişti: “Basel’de ben Yahudi Devleti’ni kurdum. Eğer bunu yüksek sesle söylersem bütün dünya güler. Fakat beş sene içinde veya elli sene sonra herkes bunu böyle bilecektir.” (The Complete Diaries of Theodor Herzl, Theodor Herzl, cilt 2, sf.581)

İsrail Devleti’nin Filistin toprakları Siyonizmin ilk hedefiydi. İlk Siyonist Kongresi’nin yapıldığı dönemde, bu topraklar Osmanlı Devleti’nin elinde bulunuyordu. Bu nedenle Yahudi liderlerin ilk işi, Filistin’i Osmanlı’dan koparmak üzere çalışmaya başlamak oldu. Theodor Herzl bu amaçla birçok defa İstanbul’a geldi.

Osmanlı Devleti’nin içinde bulunduğu ekonomik bunalımdan faydalanarak Filistin’i satın almaya çalıştı. Böylece Yahudi Devleti yeniden kurulabilecekti.” Gerisini hepimiz biliriz. Siyonizm o günden bu güne bizim en büyük düşmanımız olmuştur. Hala gözleri Orta Anadolu’dadır”

TÜRKİYE 2050’DE SÜPER GÜÇ  OLACAK

Bundan beş altı ay öncesi  darbe esnasında Cumhurbaşkanımızın uçağının koordinatlarını yayınlayan Stratfor(CIA’nın akıldaneleri)  “Süper Güç Türkiye” başlıkla bir rapor yayınladı.

Bu konuda internet sitelerinde bir haber yapıldı; “ABD’de ‘Gölge CIA’ olarak bilinen Stratfor düşünce kuruluşunun başındaki George Friedman, “Önümüzdeki 100 yıl” adını verdiği kitabındaTürkiye’yi geleceğin süper güçleri arasında saydı.” Türkiye, ABD’yle savaşacak yenip ‘süper güç’ olacak” öngörüsü verildi.  Haber şöyle devam ediyor; “Önümüzdeki 100 yıl” adını verdiği kitabında Türkiye’yi geleceğin süper güçleri arasında saydı. Türkiye ile Japonya’nın liderlik yapacağı ülkelerin ABD ile savaşacağını ileri sürdü

Amerikan İstihbarat Ajansı CIA’ya yakınlığı nedeniyle “Gölge CIA” olarak bilinen Stratfor’un sahibi, ünlü stratejist George Friedman, önümüzdeki yüzyılın sonlarında Çinve Rusya gibi ülkelerin gerileyip yerlerini Türkiye, Japonya, Meksika ve Polonya gibi yeni dünya güçlerine bırakacağını öne sürdü. Friedman, “Next 100 Years: A Forecast for the 21’st Century”

HANGİ ÖNGÖRÜLER VAR

Önümüzdeki 100 Yıl: 21’inci Yüzyıl İçin Öngörüler adlı yeni kitabında şu tahminlerde bulundu:

Rusya ve Çin gibi güçler için önümüzdeki yüzyılda endişelenmeye gerek yok. Bu ülkeler komünizme benzer çöküş yaşayacak. Rusça veya Çince’yi bırakın, Türkçe, Japonca, Polonya ve Meksika dillerini öğrenmeye bakın.

Gelecek yüzyılın süper güçleri Çin ve Rusya değil; Türkiye, Japonya, Meksika ve Polonya olacak. Türkiye’nin dünyadaki siyasi etkisi 2050 yılında Osmanlı haritasını andıran bir görüntü oluşturacak.

Savaş, bilim-kurgu filmi gibi olacak

Yüzyılın sonlarına doğru ABD ile Türkiye-Japonya ittifakı arasında bir çatışma yaşanacak. Bu savaş bugüne kadar var olan klasik silahlarla yapılan savaşlardan tamamen farklı olacak.(Kay. Medyafaresi)

UYANIK OLMALIYIZ

Gördüğümüz gibi topraklarımız üzerinde hesapları olanlar ‘hoca efendi’ dediğimiz insanları bile kullanıyorlar. PKK’yı kullanıyorlar. Yani DİRİLİŞİMİZİN önüne geçmek için her türlü entrikayı yapabiliyorlar. Ama millet uyandı, artık kim neyi yapar, araştırıyoruz. Dün gece kadim dostlarla darbenin nedenleri ile ilgili bilgilerimizi paylaştık. Bi Simit’in 15 Temmuz Darbesi başlıklı sesli makalesini dinledik ve yorumladık. Darbe Oyununun nasıl bozulduğunu kavradık. Şimdi bizi düşen uyanık olmak, birlik içinde düşmanın oyunları bozmak. Hatta bizim de gelecek yüz yılın planlamasını yapmamız gerekiyor.

Bu arada 2050 öngörüsünde, Türklerin sınırlarının ulaştığı haritayı merak edenlerin internetten araştırsınlar isterim. Daha çok dua edilmesi gerektiğini söylemek isterim. Allah devletimize ve devletimizi idare edenlere uzun ömür versin. Birliğimizi bozmasın.

 

 

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co