“Tarihe Dokun” Projesi ile 55 Öğrenci Çanakkale’de

“Tarihe Dokun” Projesi ile 55 Öğrenci Çanakkale’de

Onikişubat Belediyesi ve Genç Ufuk Eğitim Kültür Çevre Yardımlaşma Dayanışma ve Gençlik Kulübü Derneği tarafından gerçekleştirilen “Tarihe Dokun” projesi ile 55 öğrenci Çanakkale’ye gönderildi.

Onikişubat Belediyesi sosyal sorumluluk projelerini devam ettiriyor. Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Genç Ufuk Eğitim, Kültür, Çevre, Yardımlaşma, Dayanışma ve Gençlik Kulübü Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Tarihe Dokun” projesi ile 55 öğrenci ve 9 öğretmen Çanakkale ziyaretine gönderildi.

Onikişubat Belediyesi önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, anlamlı bir projeyi daha hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Öğrencilerin bu ziyaretle birlikte ülke ve millet sevgilerinin daha da perçinleneceğini ifade eden Mahçiçek, şöyle konuştu:

“Şimdi bu gençlerimiz Genç Ufuk Derneğimizin organizasyonuyla Çanakkale seyahati yapacaklar. İnşallah gidecekler orada, bu ülke için gözlerini kırpmadan canlarını veren, şehitlik mertebesine ulaşan ecdadımızı Çanakkale’de, şehit oldukları yerde ziyaret edecekler. Tabi bu ziyaret sırasında yol güzergâhındaki güzel yerleri de gezme fırsatı bulacaklar. Ben inanıyorum ki, bu ziyaretlerden sonra inşallah öğrencilerimizin ülkesine, milletine ve bu vatana olan bağlılıkları biraz daha perçinlenecek. Oralardan güzel intibalarla ayrılacaklar, ülke sevgileri çok daha perçinlenecek ve unutulmaz hale gelecek. Biz de Onikişubat Belediyemiz olarak bu gençlerimizin seyahatleri için bir katkı sağladık. Dolayısıyla bu gençlerimize hocalarıyla birlikte yapacakları bu seyahatte ve tüm hayatları boyunca sağlık ve başarılar diliyorum.”

Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ünsal’ın da katıldığı uğurlama töreninde Başkan Mahçiçek’e teşekkür eden öğrenciler, hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirip, Çanakkale’ye hareket ettiler.

çanakkale (1)

çanakkale (3)

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co