TARİH TEKERRÜR EDİYOR

TARİH TEKERRÜR EDİYOR

 

İki aydan beri  Diyarbakır ilimizin Sur  ilçesinde  PKK terör örgütü ile mücadele eden güvenlik güçlerimiz büyük  başarılara imza atmaktadır. Sebebi de şu ;PKK sivilleri kendine siper ederek  güvenlik güçlerimize saldırıyor. Hem sivillerin hayatını tehlikeye atıyorlar.Hem de güvenlik güçlerimizin şehadetine  sebebiyet veriyorlar.

Güvenlik güçlerimiz büyük bir ustalıkla  siviller ile PKK terör örgütü  militanlarını ayırt edip PKK terör  örgütünü SUR ilçemizden çıkarttı. PKK teröristleri arasında  hemen hemen hiç Kürt yok. Hepsi yabancı  devletlerin militanları.

Burada Sur ilçemizde yaşayan  vatandaşlarımıza da  görev düşüyor. Çünkü bu PKK terör örgütü militanları Kürt değildir. Bunlar Rusya’nın,ABD ‘nin,Fransa’nın,İngiltere’nin,İran’ın,İsrail’in teröristleridir.  Güvenlik güçlerimiz Sur ilçesinde yedi düvel ile  savaşıyor.  1918 de Anadolu’nun işgali de böyle idi. Ermenileri öne iten yukarda ki saydığımız ülkeler,onlara silah  verip Müslüman-Türkleri katlettirdiler .Kendileri de bu gün olduğu gibi seyrettiler.

Tarih tekerrürden ibarettir.  İbret alınmazsa tarih tekerrür eder.

Türkiye kıskaca alınıp bu topraklarda emperyalizm hakim kılınmak isteniyor.

Biz topraklarımızı kimseye  vermeyiz. Ülkemizi  böldürtmeyiz.Kan dökülerek alınan  bu topraklar  alabilirlerse kanla alırlar. Ancak mertçe karşımıza çıkamıyorlar. Maşa kullanıyorlar.  Dün Ermenileri maşa olarak kullanan emperyalist devletler bugünde Ermeni kalıntısı  sözde Kürtleri kullanıyorlar. Gerçek Kürtler  bu vatan topraklarına ihanet etmezler.Çünkü onlarında dedeleri bu topraklar için kan döktü. Yedi düvele karşı çarpıştı. Çanakkale de ,Sarıkamış’ta ,Anadolu da   Türkü,Kürdü hep beraber bu vatan topraklarını  emperyalist ülkelerden temizledik.

Diyarbakırlılara düşen bu PKK   teröristlerini dışlayıp yakın yerlerinden kovacaklardır.

Devletimize,Bayrağımıza,vatanımıza,milli birliğimize zarar vermek isteyen tüm unsurları yok etmeliyiz.  Manevi değerlerimiz  ayaklar altına alan,camilerimizi ,ibadet yerlerimiz,okullarımızı ,milletin paraları ile yapılan  kamu binalarımızı  yakıp yıkan bu hainlere halkımızda gereken dersi vermelidir. En azından güvenlik güçlerimize moral vermelidirler.

Diyarbakır halkı  güvenlik güçlerimizin yanında olduğunu yürüyüşler ve toplantılar  yaparak haykırmalıdır. Diyarbakır da bulunan sivil toplum kuruluşları  seslerini yükseltmelidir.

Başka vatan yok. Başka  devlet yok. Bizim dinimiz töremiz bir.  Bize başka ülkeler yar olmaz. Bize ABD,AB,İran,Rusya,İsrail dost olmaz. Bunun örnekleri tarihte çok. Aç ve perişan olursak Rusya bir lokma ekmek vermez. İsrail bir lokma ekmek vermez. Biz ancak bize yeteriz. Türkü Kürdü bir olup bu emperyalizmin kuklası PKK terör örgütünü bitirmeliyiz.  Çocuklarımız yetişiyor. Onları geleceğe hazırlamalıyız.   Tarihten ders almalıyız. Ders almazsak tarihten tarih tekerrür eder.

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co