Tanıtım Günlerinde Tanındık !

Tanıtım Günlerinde Tanındık !

Tanıtım Günlerinde Tanındık !

ANKARA / Sivil toplum kuruluşlarının katılımı ve desteği ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Ankara da düzenledeği tanıtım günlerinde, tanıdık !..

Kahramanmaraş’ın tanıtımına ışık tutacak Kahramanmaraş Tanıtım Günleri Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Ankara da yaşayan Kahramanmaraşlılar yoğun ilgi gösterdi , kendi memleketlerini tanımak için koşup geldikleri gözlerden kaçmadı.

Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen açılış törenleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

ankara11

Mehter Takımının sunduğu Mehteran Konserinin ardından açılış konuşmalarına geçildi.

Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye ilk gelen Kahramanmaraş ve İlçeleri Derneği Başkanı Abdurrahman Köroğlu oldu. Bir hoşgeldiniz konuşması yapan Dernek Başkanı Köroğlunun ardından ikinci konuşmacı olarak Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun oldu.

Kahamanmaraş’ın taihi ve turistik değerlerinden kültürel değerlerine ve ekonomik değerlerine kadar değinen Oda Başkanı Zabun, Kahramanmaraş’ın gezilip görülmesi gerektiğini ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş’ın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve gezip görülecek illerin başında geldiğini söyledi.

ankara14

Geçen hafta içerisinde Dondurma Festivali yaptıklarını hatırlatan Başkan Erkoç: “Maraş Dondurması hem doğal bir lezzet kaynağı hemde gıda sektöründe ihraç edilen ürünlerin birinci sırasında yer almaktadır. Kahramanmaraş gerek tarihi gerek kültürü gerekse doğa harikası ile görülmeye bir yerdir. Bir tarafta Karadeniz iklimini, bir tarafta Akdeniz iklimini yaşabilirsiniz. Aynı zamanda zengin mutfak kültürü ile de tam bir gastronomi şehridir. Güneydoğu ve Doğu Anadalo bölgelerimize et ağırlıklı, Ege bölgemizde ise sebze ağırlıklı bir mutfak kültürü vardır. Ama Kahramanmaraş’ta bunun hepsini birlikte bulabilirsiniz. Kahramanmaraş’ın çok zengin ve bol çeşitli bir mutfak kültürü vardır ve tam bir gastronomi şehridir” dedi.

ankara13

Daha sonra kürsüye gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kahramanmaraş’ın çok zengin bir insan mozaiğe sahip olduğunu ifade ederek, Kahramanmaraş’ın Kurtuluş Savaşı’nda Milli Mücadeleyi ateşleyen ilk kıvılcım olduğunu söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın Kahramanlık payesini gerçekten hak eden bir il olduğunu işaret ederek: “ Kahramanmaraş’ı kelimelerle anlatmak yetmez. Kahramanmaraş’ı yaşamak gerekir. Birazdan açılışını yaptığımızda içerideki standlarda Kahramanmaraş’ı her türlü yönüyle göreceksiniz” dedi.

ankara12

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş’ı bir bütün olarak ele almak gerektiğini söyledi.

Ünal: “Şiirin Başkenti’nden Türkiye’nin Başkentinde tanıtım günleri düzenlemek gerçekten güzel. Kahramanmaraş tarihi, kültürü, edebiyatı,sanatının yanı sıra geçmişte verdiği birlik ve beraberlik mesajı ile de Türkiye’ye örnek olmuş bir şehirdir. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlar karşısında dimdik duracaksan bu Kahramanmaraş gibi olmalı. Kahramanmaraş’ın Milli Mücadele yıllarında göstediği birlik ve beraberlik örneği ülkemizin kurtuluşuna vesile olmuştur.

ankara10

Bu tanıtım günlerinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

ankara9

Açılış konuşmalarının ardından Maraş İşi Sim Sırma kıyafetlerinden oluşan defile gösterilerinin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi muhteşem bir gösteri sundu.

Defile sonrası Dondurma Şovu’nun ardından açılış kurdelesi kesilerekAtatürk Kültür Merkezi içerisinde açılan standlar tek tek gezildi.

28 Eylül 2017 Perşembe günü açılan Kahramanmaraş Tanıtım Günleri 30 Eylül 2017 Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

ankara7

ankara6

ankara4

ankara2

ankara

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek , Milletvekillerimiz, BBP Genel Başkanı ve siyasiler bir arada..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co