Taksim bir rezalete daha şahitlik etti!

Bu haber 13 Mart 2019 - 16:09 'de eklendi ve 905 kez görüntülendi.

8 Mart “Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle daha doğrusu safsatasıyla Taksim de bir araya gelen kadın grupları, istiklal caddesinde yürüyüş yaptıkları sırada, okunan ezan sesinden rahatsız olan güruh ıslık çalarak çok büyük bir hadsizlik göstererek ezana tepki göstermişlerdir.
Bu nasıl bir zihniyet ki; Müslümanların namaza çağrısı olan ezana karşı bu kadar küstahlıklarını ve alçaklıklarını gösterirler. Bu mu sizin kadınlar günü kutlayışınız? Siz hangi akla hizmet edersiniz. Manevi değerlerimize bu kadar hayâsız, ahlaksız bir saldırının kabul edilmesi mümkün değildir.
Yaşadığı ülkenin dini değerlerine saldırmak kadar alçaklaşmak nedir? Bunu anlamak mümkün değil… İslam’ın şiarı olan ezana dahi tahammülü olmayan zavallılar neden bu ülkede yaşarsınız? Bu ülke Müslüman bir ülkedir beş vakit ezan okunur. Siz rahatsız olursunuz veya ıslık çalarsınız diye ruhlara gıda veren, kulakların pasını açan bu ezan sesini duymaya devam edeceksiniz. Rahatsız oluyorsanız çan sesleriyle inleyen ülkeler de var gidebilirsiniz. Gayri Müslüm diye bildiğimiz turistler dahi bu kadar saygısızlık yapmıyorlar. Camii ziyaretlerinde başlarını kapatıp sessizce giriyorlar, ezanı da sessiz dinliyorlar.
Ey ahmaklar! Bu ülkede ezan okunuyorsa yaşayabilirsiniz. Allahü teâlâ muhafaza eylesin eğer ezan okunmazsa, bayrak dalgalanmazsa yaşama hakkımız yok demektir. Bunu anlamayacak kadar da zavallısınız, sizi kumanda eden provokatörler yüzünüze dahi bakmaz.
“Dünya Kadınlar Günü” diye kutlama yapanlara sormak lazım neyi kutluyorsunuz? Kadınlara yapılan zulmü ve kilitlendikleri yerden kaçamayarak yangında yanan kadınların ölümünü mü kutluyorsunuz?
“8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları oluşması için bir tekstil fabrikasında greve başlar. Ancak greve tepki gösteren polis, işçilere saldırıp hepsini fabrikaya kilitler. Olaylar esnasında çıkan yangında fabrikadan kaçamayan işçilerden çoğu kadın 129 kişi can verir. İşçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın kişi katılır.”
“Dünya Kadınlar Günü” diye bize empoze ettikleri gün işte böyle bir gündür. Bazı fikir yoksunu kadınlar kime, neye hizmet ettiğini, yaptıklarının amacını bilmeden sokaklara dökülüyor, yetmezmiş gibi yüce dinimizin sembolü olan ezan sesine tahammül edemiyor, haysiyet yoksunları…
“26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarka’nın Kopenhag kentinde, 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Mart tarihinin “ Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanması önerisini getirir ve öneri oy birliğiyle kabul edilir.” İşte aziz milletimizin “Dünya Kadınlar Günü” diye hafızalarına yerleştirilen, yerleştirilmek istenen bu…
Türkiye’de ilk defa 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” diye kutlanılmaya başladı. “Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı” programından Türkiye’nin de etkilenmesiyle, 1975 yılında “Türkiye Kadın Yılı” kongresi yapıldı 1975 yılından itibaren daha da yaygınlaştı. Kapalı yerlerden sokaklara taştı. 1980- 84 arası boşluk olsa da her yıl kadın örgütleri tarafından kutlanılmaya devam ediliyor. 8 Mart Emekçi Kadın haklarını korumak değil, Amerika’da ki; kadın katliam gününü örtbas etmektir.

Böyle safsatalarla dinimizle alakası olmayan günlerle bizi kendilerine benzetmek istiyorlar. Ezan sesine tahammül edemeyen, ruhları şeytanın prangalarına vurulmuş bilinçsiz bir şekilde sokağa çıkmak, hangi amaçla sokağa çıktığını, bilmemek ezan’ ı ıslıklayarak din düşmanlarına hizmet etme basiretsizliğini ve alçaklığını göstermeye gayret edenlerin kimlere hizmet ettiği açık bir şekilde kendini göstermektedir.

Ezana saygısızlığınızın cezasını Allahü teâlâ elbet verecektir. Ceza gecikir ama mutlak hesabı sorulur.

Muhabbetlerimle…

İbrahim İnalibrahiminal@kahramanmarasgazetesi.com.tr