Taksiciler, yeni durak kulübesi istiyor

Taksiciler, yeni durak kulübesi istiyor

İsmet Paşa Mahallesi Borsa Caddesi üzerindeki halka hizmet veren taksicilerden Şeref Danyıldızı,  Dulkadiroğlu Belediyesi Ulu Cami, Ak Bank ve Eski SSK Taksi Duraklarını yenilerken diğer taksi duraklarını unuttu dedi.

Dulkadiroğlu Belediye ek binasının olduğu cadde üzerinde işletmecilik yapan taksiciler, yeni bir Taksi Durağı kulübesi istiyor.

Dulkadiroğlu Belediyesi’nin geçen yıl başlattığı çalışmalar sonucunda Ulu Cami, Ak Bank ve Eski SSK Taksi Durakları Selçuklu-Osmanlı mimarisi ile yenilendi. Diğer taksi durakları da aynı yeniliği istiyor. Borsa Caddesi üzerinde işletmecilik yapan taksiciler ise bizde vergi veriyoruz onlarda, onların taksi durakları yapılıyor bizim neden yapılmıyor diye sordular.

Ayrım yapıldığını belirterek bazı taksi duraklarının yapılıp bazılarının yapılmamasını eleştiren Taksi İşletmecisi Şeref Danyıldızı; “Durağımız kullanışlı değil. Yazın sıcaklarda PVC’nin kokusundan durulmuyor. Kışın ise her yerinden hava geliyor. Piazza’nın oradaki taksi durağını dört dörtlük yaptılar. Bir yıldır taksi kulübesinin yenilenmesi için uğraşıyoruz. Dulkadiroğlu Belediyesi diğer taksi duraklarını yeniledi fakat burayı bir türlü yapamadı. Diğer taksi durakları yapıldı bizimki neden yapılmıyor? Onlarda devlete vergi veriyor, bizde vergi veriyoruz. Bizim bu durakta 9 kişi çalışıyor. Biz durak da duramıyoruz çevre esnafların yanında veya banklarda oturuyoruz. Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’dan yeni taksi durağı kulübesi yapmasını istiyoruz” dedi.

taksiciler-1

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co