Suyu bulandırmayalım ?..

Suyu bulandırmayalım ?..

Suyu bulandırmayalım ?..

12 Eylül 1980 de idareye el koyan milli güvenlik konseyi üyesi, son yaşayan tanığı Tahsin Şahinkaya da önceki gün ahrette intikal etti..

35 yılda bir devir kapandı..

12 Eylül davası diye bir dava kalmadı..

Bugün konuşulanlar : 35 yıl sonra kalmayacaktır unutmayın !..

64. hükümeti kurma görevi Başbakan Ahmet Davutoğlu’na verildi.. MHP şunu dedi, CHP bunun dedi, HDP bunu istedi.. söylemleri ile işe başlamadan suyu bulandırmanın ülkemize zararı olur kimseye de faydası olmaz, bu işten faydalı çıkanlar ise vatan hainleri olur !.. bugün ülkemiz adına birlik zamanı ! , Devlet büyüklerinin ismini söylerken : Sayın diyelim.. kimseye hakaret etmeden konuşmasını öğrenelim..

Mübarek Ramazan ayı içindeyiz

Önümüzde Ramazan Bayramı var !.. önümüzdeki Cuma günü yani bugün sabah Camilere koşacağız, bayram namazını kılarak, komşularımızla, camiye gelen din kardeşlerimizle bayramlaşacağız kucaklaşacağız.. kırgınlıkları küskünlükleri bir kenara atacağız..

Partiler veya Cemaatler bir araçtır: Sen Mercedes’e binen, ben de Hacı Murat ‘a binerim ki her iki araçta bizi evimize götürür !.. biri hızlı gider diğeri yavaş !.. ama menzile ulaştırır..

Bu konuda bir birimizi eleştirmek yanlıştır..

Bugün birlik ve beraberlik zamanıdır..

Şöyle bir aynaya bakın ! geriye dönüp kendinize bakın ! dün hangi partiye oy vermiştiniz bugün hangi partiye oy veriyorsunuz.. dün kimi destekliyordunuz ?.. bugün neredesiniz ?

Mesele burada !

1970 den beri ben ve çevreme bakıyorum: İnsanımız dün o partiyi düşünürken, bugün bu partiyi düşünüyor ona oy veriyor..

Dün şu vakıf veya cemaatte hizmet veriken orada gördüğü yanlışlık sebebi ile bugün oradan döne biliyor..

Kişileri : Sen geçmişte şu vakfa para yardımı yaptın, bu derneğe hizmet verdin diye suçlayamayız ! o günün şartları öyle gerekiyordu..

Özellikle : Pareler yapı veya Gülen Cemaatine geçmişte yardım ettin diye insanımızı suçlama veya onu idama mahkum etmek çok yanlıştır..

Bana söyleye bilir misiniz : Kahramanmaraş’ta yapılan himmet toplantılarına ki “Kıbrıs da humara basılan paraların içinde bizim paramızda var mı bilemiyorum ?” kimler katılmadı ?

Bu bir suçsa : bu suçu hepimiz işledik !

TBMM : Kahramanmaraş valiliğine bir yazı gönderi, TBMM tarafından savaşta yararlı olan  kişilerin isimlerini gönderin , onlara istiklal madalyası verilecektir,” diye..

Vali beyin başkanlığında belediye başkanı sivil toplum kuruluşları, şehrin önderleri bir araya gelir.. Bekir yazsak, Sırrı gücenecek, Kemal’i yazsak, Mehmet gücenecek işin işinden çıkamazlar sonunda Ankara ‘ya şu yazıyı gönderiler: “ Maraş şehrinde kurtuluş savaşında yararlı olmayan bir tek fert yoktur”

TBMM 5 Nisan 1925 de toplanır ve İstiklal Madalyayısın : Maraş şehrine verir..

Bugün Kahramanmaraş’ta bir tek kişi yoktur ki : Cemaat veya Vakfı hizmetlerinde görev almamış olsun ! bir tek kişi yok ki cemaat veya vakıf toplantılarında , dernek toplantılarına katılarak para yardımında bulunmamış olsun , o zaman Maraş şehrinin toptan cezalandırmamız gerekiyor..! dün istiklal madalyası verdiğimiz gibi bugün toptan idama mahkum etmemiz gerekir..! bende dahil..

İşin doğrusu böyle düşünenleri ben kınıyorum:

İftar yemeklerini, kardeşlik günlerini, siyaset ve cemaat üçgenine çekenleri ben kınıyorum, geçmişi yargılamanın bir faydası yok..

Suriye, Irak, İran, Yunanistan, dünya ateş çemberi içinde yanıyor, hemen her mahalle de birkaç Suriyeli aile var ne çektiklerini görüyorsunuz ?

Bütün bunlardan ders almayarak, halen biz kimi neyle suçluyoruz..

Kim kime : kazık atmaya çalışıyor ?. eski defterleri karıştırmanın kime ne faydası olacak , kin ve nefret tohumları ortaya atmak hiç uygun değil atanları kınıyorum..

Siyasi ve cemaat düşüncesini bir kenara atın bugün kardeşlik günüdür.

Sözün özü : CHP İlçe başkanı Ünal Ateş : benim dostum, arkadaşım, partisi beni hiç ilgilendirmiyor, siyasi görüşü beni hiç ilgilendirmiyor, ben onu insan olarak seviyorum, insan olarak görüyorum.. bana ne partisinden , bana ne siyasi görüşünden, veya derneğinden  bana ne kardeşim.. benim için o bir iki ayağı olan insandır..

TC. Vatandaşı bir Kahramanmaraşlıdır, ben öyle bakıp öyle seviyorum..

Sizde çevrenize bizim gibi bakın, insanımızı sevin ! şucu , bucu diyerek insanları kamplara bölmeyin ! hepimiz T.C. vatandaşı sonuçta Maraşlıyız..

Türkiye büyük bir devlet hepimize yeter !

Kahramanmaraş büyük bir şehir hepimize yeter !

Biz bir birimizi sevelim, sevgi ile bakalım ! Anayasal sınırları içinde suç işlemeyen herkese kucak açalım ! suç işleyenin de cezasını mahkemeler verir !..

Biz suyu bulandırmayalım lütfen !..

İyi günler..

Bu yazı için bir yorum yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
Adres: Trabzon Bulvarı Borsa Caddesi Ticaret Borsası İşhanı altı no: 9/3 Merkez Kahramanmaraş Telefon: 03442212035 Faks: 0344 225 00 50 Cep Telefonu: 0542 233 89 31
Portal Teması : Wptr.Co